Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z interfejsem diagnostycznym.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z interfejsem diagnostycznym.

    Witam, mam nietypowy problem! Nietypowy, ponieważ nawet w internetach nie zdołałem znaleźć rozwiązania.

    Mój samochód to Skoda Octavia 1999 r. 1.9 tdi 90km

    DO RZECZY!
    Jakiś czas temu sprawiłem sobie interfejs diagnostyczny. Instalacja sterowników i przeróżnych programów nie pomogło...

    VW Tool - nie widzi samochodu,
    VAG-COM - nie widzi samochodu,
    Scan Tool - nie widzi samochodu,
    Polski VAG - Blue Screen (?)

    Jedyną rzeczą, do której udało mi się uzyskać dostęp jest stan licznika (poprzez program K CAN COMMANDER 3.6). Dodam tylko, że próba usuwania błędów tym programem dawała identyczne skutki co poprzednie - kończyła się fiaskiem.

    Tak sobie dumałem rozważając różne przyczyny:

    1. "Kabel do kitu!"
    Na początku tak sądziłem, ba! Poprosiłem sprzedawcy o wymianę na inny. Po podłączeniu do innych samochodów (Passat B5 97r. oraz Audi A3 99r.) błędy czyta i kasuje (co prawda nie wszędzie i nie wszystkie ale coś tam czyta). Po ponownej próbie na Skodzinie - głucha cisza ;-(

    2. "Sterowniki / system / program?"
    j/w.

    3. "Uszkodzone gniazdko OBDII"
    Dość długo tak właśnie myślałem, ale moją teorię obaliła wizyta u mechanika w celu skasowania błędu poduszek. Usunął w 3 minuty. Miał tam jakiś program Boscha (ale to pewno drogie rzeczy taka licencja)


    Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to bardzo proszę o pomoc. Stawiam browara!
    Pozdrawiam

  • #2
    Rozwiązałem ten problem! Wina była po stronie sterowników!
    Jakby ktoś miał podobny problem SZCZERZE POLECAM pobrać sterowniki ze strony Link
    Plik domyślne nie ma rozszerzenia, więc przy ściąganiu należy do nazwy dopisać ".rar" i wypakować. Program, który obsługuje moją skodzinę to Polski VAG 4.9.

    Komentarz


    • #3
      Mam jeszcze jedno pytanko do Was!

      VAG-COM 409.1 (full, zarejestrowany)
      Podczas testu nie ma problemu - wykrywa port i interfejs lecz nie mogę połączyć się z niczym, bo dostaję w nim komunikat "no response from controller".

      VAG-COM 311.2n (full, zarejestrowany)
      Podczas testu dostaję komunikat "Port status ok, interface not found or not ready", również z niczym nie mogę się połączyć.

      Polski VAG 4.9
      Tu z podstawowych rzeczy bez problemu zczytuje błędy (Silnik, abs, poduszki, moduł komfortu) lecz ten program jest ubogi w funkcję.


      Bardzo chciałbym aby zadziałał któryś z VAG-COMów. Miał ktoś może podobny problem? Zna ktoś rozwiązanie?

      Komentarz


      • #4
        Mam podobny problem z vcds... Nie moge wejsc w niektore moduly. Np w zarzadanie centralnym itp wchodzi ale w centrale elektryczna juz nie i wyskakuje no response from controller

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Mati.dg Zobacz wpis
          Mam podobny problem z vcds... Nie moge wejsc w niektore moduly. Np w zarzadanie centralnym itp wchodzi ale w centrale elektryczna juz nie i wyskakuje no response from controller
          no response from controller-brak odpowiedzi ze sterownika.Najprawdopodobniej nie posiadasz w swoim aucie centralnej elektryki.
          Skoda Superb II Ambition
          2.0 TDI CR 170 KM

          https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

          Komentarz


          • #6
            no response from controller - miałem to samo na windowsie 10 64bit, na xp nie ma żadnego problemu i wchodzi.

            Komentarz


            • #7
              Zainstalowałem Windowsa XP SP3 na wirtualnej maszynie - zabieram się za instalację sterowników i dam znać co i jak ;-)

              Komentarz


              • #8
                Po ściągnięciu i instalacji sterowników do XP sytuacja jest identyczna jak w przypadku Win7. K-can commander 3.6 zczytuje licznik, polski vag błędy a vag-com nic

                Komentarz


                • #9
                  Vag Com działa stabilnie tylko na systemach 32 bit.
                  Sławek

                  Komentarz


                  • #10
                    Zarówno windows 7 jak i XP jest pod 32 bit.

                    Komentarz


                    • #11
                      Skąd masz interfejs, bo ja kupiłem z CCY i nie ma problemów, instalowałem sterowniki z poziomu windows update, ale mam też stery z ich strony. "No response from controller" -brak odpowiedzi ze sterownika może dużo znaczyć...
                      Sławek

                      Komentarz


                      • #12
                        Skąd masz interfejs, bo ja kupiłem z CCY i nie ma problemów, instalowałem sterowniki z poziomu windows update, ale mam też stery z ich strony. "No response from controller" -brak odpowiedzi ze sterownika może dużo znaczyć...


                        Identyczna aukcja:

                        http://allegro.pl/show_item.php?item=5698995268

                        Komentarz


                        • #13
                          Wygląda na to, że wina leży po stronie interfejsu. Po wielokrotnych próbach działa identycznie zarówno na Windows 7 (32bit) jak i na Windows XP SP3 (32bit). Instalowałem również najprzeróżniejsze sterowniki.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X