Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

moduł komfortu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • moduł komfortu

    witam, wiem że temat modułu komfortu był już wielokrotnie wałkowany, sam mam go chyba do wymiany bo gdy zamykam drzwi zawsze któreś losowo się z powrotem otworzą i raz działa lub nie działa zamykanie drzwi od wewnątrz więc po wszystkich przeczytanych postach stwierdzam że ten nieszczęsny moduł, ale problem mam taki, że jedne tylne drzwi zamknęły się na amen, nie mogę ich otworzyć nawet od środka pociągając klamkę bolec podniesie się do góry ale po puszczeniu klamki z powrotem się chowa blokując drzwi a dwa to to że cały czas świeci w tych drzwiach dioda w przycisku otwierania szyby, czy za takie zablokowanie też odpowiedzialny jest moduł czy może mechanicznie coś padło?

  • #2
    nie tyle moduł komfortu co sterownik drzwi może dawać w dupę. Podpiąć VAGa i sprawdzić błędy na komforcie bez tego nic nie wymyślimy

    Komentarz


    • #3
      zacznij od sprawdzenie przewodow w przelotce w drzwiach, cos mi tu zwarciem pachnie .... a moduł komfortu to ostatnia rzecz jaka może sie popsuc w zamkach, zaczynamy od kabelkow , zamki a na koncu dopiero modul, chociaz tam ciezko ma sie cos zepsuc samo z siebie , w passatach nawet zalane moduly po osuszeniu dzialaly
      skąd jestes ? qrde w tej nowej szac ie nie ma danich skad jest uzytkownik .... lipa jakas
      Ostatnio edytowany przez andru123; 14643.
      jest O1 RS 1.8T XENON
      była O1 1.9 TDI AGR

      Komentarz


      • #4
        Andru123 klikasz na profil i widzisz skąd kto jest

        Komentarz


        • #5
          Na moduł w drzwiach kierowcy lubi też lecieć woda. Warto zerknac na wtyczkę od niego czy piny aby nie pognite. Jeżeli pognite to przelutować/puzupełniać i dobrze odizolowac od wody np.taśmą dekarską.
          Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

          Komentarz


          • #6
            moduł sprawdzałem, piny wyglądają jak nowe za niedługo wybiorę się do mechanika i sprawdzę czy są jakieś błędy

            Komentarz


            • #7
              Miałem ten sam problem w drzwiach od kierowcy. Sterownik w drzwiach jest wykonany z wadą fabryczną, ponieważ nie jest dobrze zaizolowany i dostaję się tam wilgoć. U mnie zaczęła tak elektryka wariować, że pomijając o problemie z centralnym to np. szyba sama się opuszczała i zamykała podczas jazdy. Aż do tego stopnia były zwarcia, że musiałem kupić nowe ako, bo stare szlag trafiło. Rozbierz boczek, przejrzyj wiązki, również te w tej gumie co wszystkie kable przechodzą do wewnątrz samochodu. Jak poprzecierane, zawilgocone to zlutuj na nowo, a jak w sterowniku jakieś piny się już nie nadają, to przewierć i zrób stałe połączenie. Na koniec dobrze zabezpiecz cały sterownik przed wilgocią.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X