Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wypadanie zapłonu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wypadanie zapłonu

    Witam,

    Mam problem z moją octą

    Mianowicie.. Jakiś czas temu,wracałem z gór i na trasie zaczął mrugać mi check..
    Auto normalnie chodzilo,przyspieszało itd. Dojechałem do domu,podpiąłem pod kompa i wyskoczył błąd "nieciągły" wypadanie zapłonu na 2 cylindrze.. Wiedziałem że poprzedni właściciel nie zmieniał ostatnio świec więc wymieniłem,problem ustał na chwilę więc już sie cieszyłem ale zrobiłem pare km i znowu to samo.. wymieniłem cewkę ale problem nadal występował z tym że objawiał sie dopiero przy wyższych prędkościach, tzn ruszając było ok, 1,2 i przy 3/4 przy wciskaniu gazu check miga a turbo odcina się i jest wolnossące VRS

    Na tą chwile auto od miesiąca stoi, sprawdzona cała wiązka,komputer,świece,cewki itd i problem dalej jest. Drugi mechanik już rozłożył ręce.

    Ktoś może miał podobny problem?



    Octavia 1, 2003r 1.8T AUQ

  • #2
    Jakie założyłeś świece, cewki ?

    Ja miałem problem z drganiem silnika podczas pracy na jałowym na nowych świecach ( NGK), przewodach (NGK) i cewce ( Beru) - oczywiście wszyscy mówili, że te silniki tak mają, jak bym nie wiedział jak to wszystko wcześniej pracowało , po wymianie wszystkiego na oryginał z ASO problem minął.
    Ostatnio edytowany przez yunior81; 15463.

    Komentarz


    • #3
      Świece NGK, cewka Boscha czyli to co VW montuje fabrycznie "podobno". Ale przed wymiana problem problem również występował, poza tym mechanik sprawdzał również na innych świecach.

      Komentarz


      • #4
        Z własnego doświadczenia mogę napisać, że jakość zamienników a oryginału to przepaść, pomimo tego, że są produkowane przez tych samym producentów.

        Komentarz


        • #5
          Ogólnie porównywałem z innymi i Bosch wypadał najlepiej.. ALe niestety problem nadal występuje..

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X