Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z ABS-em

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z ABS-em

    Przy bardzo małych prędkościach po naciśnięciu pedału hamulca zaczyna działać ABS (charakterystyczne terkotanie i czuć na pedale hamulca ) Nie zapala się wskaźnik ABS . Nie dzieje się to za każdym razem. Nie ma problemów gdy jadę szybciej ani gdy mocno hamuję . Byłem u mechanika przedmuchał sprężonym powietrzem i jak nie ustąpi zalecił "diagnozę kompem " Byłem u drugiego i stwierdził że komputer nie wykaże jak nie świeci się kontrolka ABS. Twierdzi że trzeba przejrzeć wszystkie koła i wyregulować ustawienie czujników ABS. Miał ktoś taką przypadłość , jakieś mądre porady prosiłbym
    1.9 TDI ALH 2004
    UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

  • #2
    Z ABS może być wszystko ok. Sedno problemu może być w tym że któreś koło się blokuje lub łapie poślizg przy hamowaniu. Przyczyn tego może być wiele od luzów na amortyzatorze, zawieszeniu po problem z hamulcami jedno koło hamuje dużo mocniej od reszty. Najszybciej i najtaniej podjedź na stację diagnostyczną niech sprawdzą amory i hamulce. Zapłacisz 50 PLN bez wbijania w dowód a dobry diagnosta od razu wyłapie co jest nie tak.

    Komentarz


    • #3
      Amory i hamulce były sprawdzane i są OK
      1.9 TDI ALH 2004
      UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

      Komentarz


      • #4
        Ja stawiam że masz braki w koronce od ABSu

        Komentarz


        • #5
          Log z bloków pomiarowych ABS. W jednym masz ładnie zestawione prędkości poszczególnych kół tam zobaczysz które koło kuleje. Spotkałem się też już pare razy z przypadkiem że luz był na łożysku koła i koronka za bardzo oddalała się od czujnika i ABS reagował przez to.

          Komentarz


          • #6
            Cześć,
            Do dzisiaj miałem to samo po wymianie łożyska w prawym kole i elastycznych przewodów hamulcowych.
            Zdjąłem oba koła, wyjąłem czujniki ABSu, oczyściłem koronki ABSu, złożyłem całość.
            Pojeździłem wolno i nic - brak załączania systemu przy niskich prędkościach.
            Potem szutry w lesie do pierwszego smrodu klocków na pograniczu ze spadkiem efektywności hamowania - co przy mojej konfiguracji jest rzadkością - i znowu powoli, nadal wszystko gra.

            Komentarz


            • #7
              Problemem był czujnik ABS , po wymianie problem zniknął .
              1.9 TDI ALH 2004
              UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

              Komentarz


              • #8
                Bardzo ciekawy film o analizie sygnału z czujników ABS:


                Do diagnozy bardzo przydaje się oscyloskop, można wtedy podłączyć go do czujnika na kole i powoli kręcąc zaobserwować błędy w sygnale.

                U mnie na jednym kole miałem zwarcie w czujniku ABS a na drugim kole była krzywa koronka..

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X