Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prędkościomierz a navigacja.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Prędkościomierz a navigacja.

    Witam Octavian.
    Podczas jazdy nawigacja pokazuje niższą prędkość o 10 km/h niż licznik. Opony 205/55/16. Czytałem, że takie opony były dedykowane przez producenta. Licznik przejechanych km wskazuje dokładnie (sprawdziłem). Czy nawigacja przekłamuje?
    Ostatnio edytowany przez eaglemirek; 9082.

  • #2
    To, że licznik zawyża prędkość to normalne, a o ile to już zależy od konkretnego auta. O te 10km/h to przy jakiej prędkości ? W większości aut jest tak, że im większa prędkość tym więcej licznik zawyża. W różnych samochodach, którymi jeżdżę to do 50-70km/h prędkość navi i licznik są zbliżone, a przy prędkościach "autostradowych" licznik dodaje jakieś 5% (w oplu to nawet do 10% dochodzi).
    Octavia Tour Ice+ 1.6Mpi
    Octavia 2 Elegance 1.8TSI

    Komentarz


    • #3
      Zarówno przy niskich jak i przy większych prędkościach jest to ok. 10 km/h. Ciekawe, czy przy oponach 195/65/15 będzie to samo?. Może ktoś jeżdzi na takich oponach i to potwierdzi?
      Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        angeloch, miałem w O1 zarówno 195/65/15 jak i 205/55/16 i nie było między nimi zauważalnej różnicy. Na obu było tak jak pisałem wcześniej. Najprościej pożycz od kogoś inną nawigację i będziesz wiedział który pomiar oszukuje. Bo faktycznie błąd 10km/h przy jeździe po mieście z prędkością 40 czy 50 tu już coś nie tak.
        Octavia Tour Ice+ 1.6Mpi
        Octavia 2 Elegance 1.8TSI

        Komentarz


        • #5
          U mnie na 195 65 15 ponizej 100 kłamie o kilka km/h. Np przy 80 na liczniku mam 75 na gps. Przy wiekszych predkosciach blad rosnie mniej wiecej do tych 10 km/h. Przy 160 licznikowych ok 150 na gps i mniej wiecej taka różnica utrzymuje się do v max.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X