Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Awaria buzzera który informuję o niewyłączonych światłach w O1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Awaria buzzera który informuję o niewyłączonych światłach w O1

    Witam. Panowie jak to mówią awaria goni awarię. Tym razem wyskoczyła mniejsza awaria ale nie mniej istotna. Od kilku dni nie działa mi buzzer który informuje o niewyłączeniu świateł mijania. Od dłuższego czasu miałem objawy że raz działał a raz nie. W tej chwili już się wcale nie odzywa. Czy możecie mi podpowiedzieć co powinienem sprawdzić?
    Z tego co kojarzę to ten buzzer powinien się odzywać gdy mam włączone światła mijania lub postojowe i otworze drzwi? Prośba o poradę.
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    Prawdopodobnie padł Ci mikroprzełącznik w zamku drzwi kierowcy i komputer "nie widzi", że drzwi są otwarte.
    Jeśli przy otwartych drzwiach nie zapala się lampka w podsufitce to na 100% zamek / mikroprzełącznik

    Przeczytaj ten temat wymiana czujnika otwartych drzwi (fotorelacja) za 12zł - Octavia Club Polska
    Ostatnio edytowany przez Freddie; 22426.

    Komentarz


    • #3
      w mechanicznej części zamka jest wył spróbuj przy otwartych drzwiach śrubokrętem zatrzasnąć zamek jak nie działa to pod zapadkami zamku jest wył ale go nie wymienisz prawdopodobnie bo jest na 2 plastikach zgrzany lepiej zamek wymienic lub obejrzyj instalacje miedzy drzwiami a autem moga byc połamane kable
      adi

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez marcooprodigy Zobacz wpis
        Z tego co kojarzę to ten buzzer powinien się odzywać gdy mam włączone światła mijania lub postojowe i otworze drzwi?
        Powinien również się odezwać jak jedziesz i zaciągniesz ręczny. Spróbuj go zaciągnąć na pierwszy ząbek tak żeby kontrolka ręcznego się zaświeciła. Po chwili powinien piszczeć buzzer w liczniku. Jak go nie usłyszysz to usterka jest w liczniku.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez adi85 Zobacz wpis
          pod zapadkami zamku jest wył ale go nie wymienisz prawdopodobnie bo jest na 2 plastikach zgrzany lepiej zamek wymienic
          Mikrostyk można wymienić bez problemu.
          Moja OCT

          Autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie.http://www.mynavi-expert.pl -Nawigacja, Etka 8PL !!!, Elsa, filmy-online.

          Komentarz


          • #6
            buzer tez mozna wymienic, jest w liczniku i tez czesto pada
            jest O1 RS 1.8T XENON
            była O1 1.9 TDI AGR

            Komentarz


            • #7
              U mnie jest jeszcze inaczej. Buzzer działa bo piszczy z przypomnieniem o pasach. A przy zostawionych światłach raz piszczy raz nie. Częściej nie. Ale generalnie losowo. Oglądałem wiązkę i ruszałem nia. Nic.
              dodam że zamek był wymieniany i nie pomogło

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez zwonko Zobacz wpis
                Oglądałem wiązkę i ruszałem nia.
                To jeszcze sprawdź, czy nie ma przerw, samo oglądanie i ruszanie nic nie da.
                Zamieszczone przez zwonko Zobacz wpis
                dodam że zamek był wymieniany i nie pomogło
                Mikrostyk w nim działa poprawnie? Zapala się światło otwartych drzwi?
                Moja OCT

                Autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie.http://www.mynavi-expert.pl -Nawigacja, Etka 8PL !!!, Elsa, filmy-online.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X