Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylna wycieraczka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tylna wycieraczka

    Witam kolegów
    Mam problem z tylną wycieraczką tzn. przestała mi nagle działać. Po spryskaniu tylnej szyby wycieraczka zrobiła ruch około 180 stopni i tak została. Spryskiwacz działa, bezpiecznik też jest ok bo sprawdzałem. Dodam że zeszłej jesieni silniczek był przesmarowany, bo niemrawo pracował. Czyżby wyzionął ducha ? Jeszcze jedno pytanie: czy silniczek od fabii I kombi podejdzie do octavii I?
    pekool

  • #2
    To niestety wada silniczków tylnej wycieraczki w Skodach. Konstruktor wymyślił, że płyn do spryskiwacza przepływa przez środek osi wycieraczki. Niestety uszczelki mają to do siebie, że się zużywają. Jak to gówno się rozszczelni, to cały płyn, a przynajmniej duża jego część płynie do mechanizmu wycieraczki zamiast na szybę. Z kolej składniki płynu powodują, że na mechanizmie pozostaje specyficzny nalot, podobny do kamienia powstającego w czajniku, który jest w stanie skutecznie zablokować mechanizm w bardzo krótkim czasie.
    Obawiam się, że pomimo tego iż smarowałeś mechanizm poprzedniej jesieni, to dzisiaj może być już złom. Prawdopodobnie smarowałeś ten mechanizm nie dlatego, że miałeś za dużo wolnego czasu, tylko już wtedy zaczynało się coś dziać (np. wycieraczka chodziła wolniej, może coś zaczynało skrzypieć, itp.). To już objawy zbliżającej się usterki.
    Rozbierzesz, to zobaczysz. Dużo roboty nie ma.
    Czy pasuje silniczek z innych aut ? Nie wiem. Ale może się okazać, że nie. Może pasować w sensie zamontowania i uchwytów do mocowania, ale może mieć inny zakres pracy wycieraczki

    Komentarz


    • #3
      Ja mam wrsje po lifcie i spryskiwacz jest zintegrowany ze stopem. Poxa tym tym mialem tylna klape robiona, bo mi ktoś lekko klape wgniotl także byla szczelna
      pekool

      Komentarz


      • #4
        Jak tam problem rozwiazany ? U mnie wina byl zlamany kabel ten w gumowej oslonie miedzy nadwoziem a klapą. Po prostu przy obciazeniu zaiskrzyl i wycieraczka stanęła.

        Komentarz


        • #5
          Ja polecam zeby się z tym nie bawić, u siebie miałem dokładnie to co opisywał djtomi2 - generalnie rozkręcanie smarowanie silniczka itd nic nie pomagało. wymieniłem na nowy zamiennik i od 2 lat zero problemów, a wymiana prosta
          http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
          https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

          Komentarz


          • #6
            Kupiłem używkę i już śmiga
            pekool

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X