Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana licznika - adaptacja w O1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana licznika - adaptacja w O1

    Witam. Panowie w związku z moją awarią i braku podpowiedzi z Waszej strony (brak odpowiedzi na moje posty) - informuję że zakupiłem licznik. Mój stary licznik jest w wersji przed liftem, nowy to wersja po lifcie. Dzisiaj zapaliłem auto i na pracującym silniku podmieniłem liczniki żeby sprawdzić czy nowy licznik będzie kompatybilny. Okazało się że widocznie mam szynę CAN w mojej starej Octavii ponieważ obrotomierz i prędkościomierz działa. Inne wskaźniki również. Jedyne co zauważyłem że nie pokazuje mi włączenia świateł mijania i długich i świeci mi konktrolka od poziomu płynu spryskiwaczy i okładzin hamulca. Jestem wstępnie umówiony już z elektronikiem który ma mi przekodować licznik. Napiszcie mi proszę czy warto płacić 300 zeta za przekodowanie czy kupić kabel Vag-Tacho z vag commanderem? i zrobić to samemu? Czy jeżeli przekopiuje zawartość eepromu ze starego licznika do tej nowszej wersji będzie to działało? Czy będzie zabawa żeby powyłączać zbędne kontrolki? Z tego co wiem to pewne komunikaty można wyłączyć w Vagcomie w module instruments - adaptacja. Z tego co wiem to jeżeli chodzi o sam licznik to ponoć Vag commanderem da się wyłączyć immo na stałe no i przeklepać ręcznie przebieg auta ze starego licznika. Napiszcie mi co o tym sądzicie?
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    Zamieszczone przez marcooprodigy Zobacz wpis
    Napiszcie mi proszę czy warto płacić 300 zeta za przekodowanie czy kupić kabel Vag-Tacho z vag commanderem?
    To dużo kasy. Taniej wyjdzie kupić kabelek i program. Tylko czy dasz sobie radę?

    Na Śląsku jest taniej. Za wymianę w mojej Fabii dałem stówę a kumpel za wymianę w Octavii zapłacił 150.

    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
      To dużo kasy. Taniej wyjdzie kupić kabelek i program. Tylko czy dasz sobie radę?

      Na Śląsku jest taniej. Za wymianę w mojej Fabii dałem stówę a kumpel za wymianę w Octavii zapłacił 150.
      Witam ponownie. Zdecydowałem dziś rano że oddaje auto do elektronika. Samochód postał cały dzień u niego a godzinie 16 dostałem informację że sobie nie poradził. Z tego co mi mówił chciał przelutować układ odpowiedzialny za immo z jednego licznika do drugiego. Niestety tak jak pisałem powyżej mój stary licznik z wersji przed liftem a nowy po lifcie. Na szczęście kasy ode mnie nie wziął bo w sumie nie miał za co, dlatego też zamawiam kabel vag tacho i zrobię to sam. Mam tylko pytanie, czy jeżeli za pomocą vag tacho zczytam pin immobilizera to wystarczy wpiąć się nowym licznikiem i odpalić adaptację z tym pinem od immo? Mam jeszcze jedną opcję bo ponoć da się poprostu programowo zablokować immobiliser w ECU ale niestety będzie non stop migała kontrolka od immo. Nie wiem czy jest opcja żeby programowo wyłączyć to powiadomienie czy trzeba po prostu wylutować diodę od immo?
      Dodatkowo mam pytanie w jaki sposób namierzyć w adaptacji licznika dwie kontrolki odpowiedzialne za okładziny hamulcowe oraz za poziom płynu w spryskiwaczach żeby je wyłączyć?
      "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
      PRAWO MURPHY'EGO

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez marcooprodigy Zobacz wpis
        Dodatkowo mam pytanie w jaki sposób namierzyć w adaptacji licznika dwie kontrolki odpowiedzialne za okładziny hamulcowe oraz za poziom płynu w spryskiwaczach żeby je wyłączyć?
        Tego się nie robi w adaptacjach tylko zmienia kodowanie licznika. Poprzez dodanie cyferek aktywujesz kontrolki. Odejmując wyłączasz je.

        Przykładowe zdjęcie z jakiegoś paska:
        ]"]Error 404 - Zapodaj.net
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
          Tego się nie robi w adaptacjach tylko zmienia kodowanie licznika. Poprzez dodanie cyferek aktywujesz kontrolki. Odejmując wyłączasz je.

          Przykładowe zdjęcie z jakiegoś paska:
          ]"]Error 404 - Zapodaj.net
          Dzięki za podpowiedź. Będę się starał to pozmieniać. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Z czego może wynikać fakt że licznik po zmianie nie pokazuje mi ikony świateł mijania, po włączeniu tych świateł jest tylko podświetlenie zegarów. Dodatkowo jak mrugnę długimi światłami pojawia się kontrolka długich świateł ale jak już włączę długie na stałe to kontrolka nie świeci.
          "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
          PRAWO MURPHY'EGO

          Komentarz


          • #6
            Kolego Koleś mam prośbę. Zgodnie z Twoją sugestią zmieniłem kodowanie licznika i zniknęły kontrolki okładzin i poziomu płynu spryskiwaczy. Niestety jest jeden problem którego już nie zmienię. Nie gaśnie mi kontrolka AIrbag-u. Po zeskanowaniu błędów Vagcomem pokazuje błąd komunikacji z poduszkami. Tutaj mam zagwozdkę, skoro wszystko w liczniku działa prawidłowo - mam obrotomierz, prędkościomierz, kontrolki podstawowe oraz wyświetla mi przebieg i spalania itd to dlaczego nie działa Airbag? Czy faktycznie nie mam magistrali Can w swoim aucie? Poprzedni licznik faktycznie miał oznaczenie xxx 919 xxx a ten obecny ma xxx 920 xxx. Podpowiedzcie mi czy da się to jakoś wyprostować? Czy włożenie ECU z podobnego auta z obsługą CAN by coś zmieniło?
            "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
            PRAWO MURPHY'EGO

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez marcooprodigy Zobacz wpis
              Kolego Koleś mam prośbę.
              Sorry ale w temacie wymiany licznika nie mam żadnego doświadczenia.

              Ze sterownikiem airbag nie da się w ogóle połączyć?
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Wczoraj podłączyłem jeszcze raz nowy licznik. W momencie gdy to podłączyłem w vagu łączy mi się z modułem 19 can Gateway ale kodowanie jest ustawione na 0006. Zgodnie z informacją z innego forum probowalem zmienić kodowanie n 0004 ale nie pamięta tej wartości. Robię to vagcomem 3.11. Ta operacja miała wyłączyć błąd poduszki. Moje pomysły się kończą. Ale zważając na to jacy ogarnięci elektronicy są w moim mieście nie prędko do nich pojadę.
                "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                PRAWO MURPHY'EGO

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez marcooprodigy Zobacz wpis
                  Wczoraj podłączyłem jeszcze raz nowy licznik. W momencie gdy to podłączyłem w vagu łączy mi się z modułem 19 can Gateway ale kodowanie jest ustawione na 0006. Zgodnie z informacją z innego forum probowalem zmienić kodowanie n 0004 ale nie pamięta tej wartości. Robię to vagcomem 3.11. Ta operacja miała wyłączyć błąd poduszki. Moje pomysły się kończą. Ale zważając na to jacy ogarnięci elektronicy są w moim mieście nie prędko do nich pojadę.
                  Zmień kodowanie na 0000.Kontrolka airbag zniknie na stałe.Brak magistrali can,te liczniki nie są zamienne.
                  Skoda Superb II Ambition
                  2.0 TDI CR 170 KM

                  https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Krzycho-63 Zobacz wpis

                    Zmień kodowanie na 0000.Kontrolka airbag zniknie na stałe.Brak magistrali can,te liczniki nie są zamienne.
                    Kolego Krzycho-63 dzięki za odpowiedź. Jak dobrze rozumiem kodowanie mam zmienić w samym liczniku czy próbować w module 19 (Can-gateway)? W module 19 nie jestem w stanie edytować wartości ponieważ mi żadnej nie przyjmuje. Wiem że te liczniki mogą nie być kompatybilne ale zrobiłem się lekko w balona. Kupiłem licznik na wymówienie i sprawdziłem w swoim aucie. Po podpięciu na żywca wszystko działało łącznie z obrotomierzem więc uradowany pomyślałem że będzie ok. Tym bardziej że czytałem wiele różnych postów na forach vw i tam ludzie z powodzeniem zmieniali liczniki na wersje po lifcie. No nic mniejsza z tym. Mam prośbę o potwierdzenie w którym module to zmienić. Pytanie dodatkowe czy jeżeli zmienię kodowanie na 0000 czy poduszki będą działały a tylko komunikaty nie będą wyświetlane? Trochę słabe jest to że jak faktycznie coś padnie to nie będę wiedział że nie mam poduszek.
                    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                    PRAWO MURPHY'EGO

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeszcze jedna rzecz. Zamówiłem na allegro kabel vag tacho z vag commanderem 3.6. Tak więc ten licznik nie jest jeszcze zaadoptowany z ECU. Czy brak adaptacji licznika może mieć wpływ na błąd poduszki? Czy nie ma to znaczenia?
                      "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                      PRAWO MURPHY'EGO

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam. Kolego Krzycho czy jest szansa żebyś odpowiedział na moje pytania?
                        "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                        PRAWO MURPHY'EGO

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez marcooprodigy Zobacz wpis
                          Witam. Kolego Krzycho czy jest szansa żebyś odpowiedział na moje pytania?
                          Właśnie taka szansa się pojawiła.Niestety praca nie pozwala mi na częste zaglądanie na forum.Wracając do pytania-adaptacja nie ma wpływu na świecenie kontrolki.Pisząc o zmianie kodowania mam na myśli 19-can gateway.Wpisując same zera airbag nie będzie widoczny dla licznika-kontrolka nie pojawi się wcale.
                          Skoda Superb II Ambition
                          2.0 TDI CR 170 KM

                          https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Krzycho-63 Zobacz wpis

                            Właśnie taka szansa się pojawiła.Niestety praca nie pozwala mi na częste zaglądanie na forum.Wracając do pytania-adaptacja nie ma wpływu na świecenie kontrolki.Pisząc o zmianie kodowania mam na myśli 19-can gateway.Wpisując same zera airbag nie będzie widoczny dla licznika-kontrolka nie pojawi się wcale.
                            Nie wiem co mi się podziało już po samej adaptacji licznika ponieważ w module 19 nie jestem w stanie zmienić kodowania, cały czas kodowanie wraca na 00006. Żeby było śmieszniej nawet kodowania licznika już nie mogę zmienić a wcześniej zmieniałem. Teraz nie przyjmuje mi innego kodowania mimo tego że do modułu 17 loguje się pinem i później przy próbie zmiany nadal pozostawia mi kodowanie po staremu. Robię to Vagcomem 3.11n. Zresztą VCDSem Lite też tego zrobić nie mogę. Nie wiem co się podziało że wcześniej dałem radę a teraz już nie.
                            "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                            PRAWO MURPHY'EGO

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X