Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd poduszki - kod: 01321 - Octavia 1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd poduszki - kod: 01321 - Octavia 1

    Witam. Panowie po zmianie licznika w mojej Octavii mam problem z błędem poduszki. Błąd o kodzie vag:01321
    Próbowałem zmienić kodowanie w Can Gateway (19) ale jest ustawione na 00006 i w żaden sposób nie mogę wprowadzić kodowania 00004 a takie chciałem wypróbować. Samych zer też nie przyjmuje. Pytanie czy faktycznie powinienem to kodować w module 19 czy w module Airbags?
    Czy w przypadku braku komunikacji i błędu 01321 poduchy wystrzelą w razie wypadku? Czy przez ten błąd jest tryb awaryjny?
    Podpowiedzcie mi bo chciałem to szybko wyprostować.
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    Gdzie jest ten błąd?Zapewne w 19-can.
    Skoda Superb II Ambition
    2.0 TDI CR 170 KM

    https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez marcooprodigy Zobacz wpis
      Czy w przypadku braku komunikacji i błędu 01321 poduchy wystrzelą w razie wypadku?
      Jeśli masz błąd w module poduszek to nie zadziałają w razie wypadku. To tak jakbyś jechał maluchem w dużej budzie

      Bezpieczniki całe? Wtyczki do poduszek nie są luźne?
      Ostatnio edytowany przez Ciekavy; 38557.
      Mój szatan

      Paweł

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Krzycho-63 Zobacz wpis
        Gdzie jest ten błąd?Zapewne w 19-can.
        Kolego i tu masz rację. Błąd jest w module 19 - Can Gateway mimo tego że łączę się z tym modułem. Na starym liczniku nie miałem z nim połączenia.
        "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
        PRAWO MURPHY'EGO

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Ciekavy Zobacz wpis
          Jeśli masz błąd w module poduszek to nie zadziałają w razie wypadku. To tak jakbyś jechał maluchem w dużej budzie

          Bezpieczniki całe? Wtyczki do poduszek nie są luźne?
          Kolego tak jak kolega Krzycho przewidział błąd jest w module 19 Can. Pewnie wynika ze zmiany licznika na wersję nowszą. Jeżeli chodzi o same poduszki to skanowałem moduł Airbag VCDS Lite i nie pokazuje żadnych błędów więc mam nadzieje że działa.
          "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
          PRAWO MURPHY'EGO

          Komentarz


          • #6
            Panowie podsumowując powtórzę pytanie. Czy jeżeli w module Airbag nie ma błędów a w modulel icznika pojawia się błąd komunikacji licznika z poduszką czy same poduszki są nadal aktywne?
            Drugie pytanie czy da się to jakoś zmodować żeby ten błąd usunąć? Np przez przepięcie pinów w zielonej wtyczce od licznika czy może jest opcja na zmianę sterownika poduszek na taki z Canem o oznaczeniu: 1C0909605A ?? Pytanie czy wymiana takiego modułu coś da i czy moje czujniki zderzeniowe da się do tego modułu wpiąć. Jeżeli możecie podpowiedzcie mi gdzie szukać tego sterownika poduszek żebym mógł sprawdzić jakie mam w nim wtyczki??
            "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
            PRAWO MURPHY'EGO

            Komentarz


            • #7
              tak, system airbag jest aktywny
              sterownik jest na przodzie tunelu środkowego (na prawo od pedału gazu)
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Witam. Koledzy sprawdziłem jaki mam sterownik poduszek. Wychodzi na to że oznaczenie to: 1J0 909 603 (zdjęcia w załączniku) - pytanie co by się stało gdybym zamontował sterownik o numerze:1C0909605A (pytanie czy oznaczenie 1C oznacza że jest to can?) . Dodatkowo pytanie jak wymienię ten moduł czy moje czujniki zderzeniowe będą z nim kompatybilne?
                Z tego co sprawdziłem w samochodzie mam moduł ABSu który jak wloguje się Vaga pokazuje w swojej nazwie CAN i faktycznie łączy się z nowym licznikiem kontrolką i problemów z nim nie mam. Dlatego mam ochotę sprawdzić ten sterownik od poduszek. Nie wiem tylko czym ryzykuje?
                "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                PRAWO MURPHY'EGO

                Komentarz


                • #9
                  nikt Ci nie odpowie na to pytanie
                  ale nic nie wybuchnie, będę ewentualnie błędy
                  a faktycznie są różne czujniki zderzeniowe i działają z konkretnymi sterownikami
                  podłącz i zobaczysz, spokojnie

                  1C to nie CAN
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    Rozumiem. Czy w takim razie jest ktoś kto może mnie naprowadzić jakiego modułu do mojej Oktawki szukać żeby miał obsługę can? Jeżeli chodzi o ten nowy sterownik poduszek to wiem że problem może polegać na tym że u siebie mam dwie poduszki a niektóre sterowniki mają obsługę np 4 poduszek. Pytanie czy w takim przypadku gdybym przepisał kodowanie z mojego starego sterownika poduszek do nowego czy załatwiło by to sprawę? Co do podłączania mam ten dylemat żeby nie okazało się że moduł poduszek nie zgłosi błedów ale w związku z tym że nie dogada się z czujnikiami zderzeniowymi to zwyczajnie nie odpali mi poduszek. Także ryzyko jest znaczne :-(
                    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                    PRAWO MURPHY'EGO

                    Komentarz


                    • #11
                      Panowie czy ma ktoś z was etke żeby pomóc mi dobrać sterownik poduszek po can-ie? Przyznam się że nie wiem który konkretnie mam kupic. Dodatkowo mam pytanie czy sterownik poduszek da się przekodowac? Czytałem na innych forach że ponoć nie. Możecie mi to potwierdzić?
                      "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                      PRAWO MURPHY'EGO

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam. Odnoszę wrażenie że jest jakaś dziwna zmowa milczenia w ostatnich moich tematach. Nie wiem czy faktycznie nie potraficie mi doradzić i pomóc czy zwyczajnie znowu komuś odbieram chleb jak to się nieraz słyszy. Proponuje aby ten post został zamknięty.
                        "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                        PRAWO MURPHY'EGO

                        Komentarz


                        • #13
                          teoria spiskowa?
                          pytasz o informacje, które raczej nikt nie posiada, bo kto dla zabawy i wiedzy grzebie w systemie airbag?
                          nie da się przekodować sterownika 4 poduszkowego na 2 poduszkowy.
                          a w etce nie ma napisane który sterownik jest z CAN, a które nie
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                            teoria spiskowa?
                            pytasz o informacje, które raczej nikt nie posiada, bo kto dla zabawy i wiedzy grzebie w systemie airbag?
                            nie da się przekodować sterownika 4 poduszkowego na 2 poduszkowy.
                            a w etce nie ma napisane który sterownik jest z CAN, a które nie
                            Witam. Piszesz że nie wiadomo które sterowniki są z CAN a które nie. Na mojego posta odpowiedziałeś że 1C to nie CAN. Pytanie skąd wiesz że tak akurat jest skoro w ETCE nie ma oznaczeń?
                            Ze swojej strony zamówiłem sterownik z wersji polift która miała dwie poduszki. Niebawem dotrze do mnie kabel VCDS 17.3 będę próbował przekodować sterownik zgodnie z tym co miałem u siebie i sam się przekonam jakie będą efekty. Jak się uda to będe zadowolony a jeżeli nie to dużo nie zaryzykowałem bo sterownik który kupiłem kosztował z dostawą 32zł więc nie majątek.

                            Także bez względu na efekty uważam że temat jest do zamknięcia.
                            "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                            PRAWO MURPHY'EGO

                            Komentarz


                            • #15

                              1C to kod modelu samochodu, tak jak 1J, 1K czy 3C...
                              od takich znaków zaczynają się numery części, a nie oznaczenia czegoś funkcjonalnego, (może 3C czyli passat miałby 3 CAN'y ?)
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis

                                1C to kod modelu samochodu, tak jak 1J, 1K czy 3C...
                                od takich znaków zaczynają się numery części, a nie oznaczenia czegoś funkcjonalnego, (może 3C czyli passat miałby 3 CAN'y ?)
                                Wydaje mi się że z tymi kodami modelowymi to też nie jest do końca tak. Ponieważ przykładowo sterownik poduszek 1C0909605A może być stosowany zamiennie w Skodzie, VW oraz Seacie. W sprawie tego sterownika dzwoniłem do ASO ale gość nie był w stanie mi odpowiedzieć na pytanie w sprawie komunikacji modułów. W google też niczego sensownego znaleźć się nie da. Pozostała mi zasada prób i błędów.

                                Mam tylko cichą nadzieję że jak podłączę poduszki do nowego sterownika to mi ich nie wystrzeli po zapięciu klemy od AKU. Na wszelki wypadek zrobię to dopiero po powrocie z urlopu :-)
                                "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                                PRAWO MURPHY'EGO

                                Komentarz


                                • #17
                                  z kodami tak właśnie jest
                                  w octavi jest mnóstwo części typu 1K lub 5K, bo pochodzą z golfa 5 lub 6 i są takie same w wv i skodzie i nie byłoby sensu robić specjalnie pod nie numeru
                                  ale części typowe do O2 mają początek 1Z a dla O1 1J itd.
                                  nie o tym temat

                                  nie wystrzeli, podłączałem dużo sterowników różnych do różnych instalacji i nie ma opcji żeby strzeliło
                                  będzie sypał błędami np.. o niedopasowaniu czujników czy o ilości podzuszek czy nawet o braku zapłonnika pasów
                                  i nie kojarzę aby można cokolwiek było ruszyć kodowaniem - zazwyczaj jest "coding rejected"
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam. Niestety poległem w temacie zmiany sterownika poduszek. Wziąłem na próbę pierwszą wersję z O1FL i profil złącza jest zupełnie inny niż w moim aucie. Pytanie czy jest w ogóle jakaś opcja żeby dobrać jakikolwiek zamiennik z takim profilem jak na zdjęciu poniżej?

                                    1J0909603.jpg
                                    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                                    PRAWO MURPHY'EGO

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X