Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zegary Octavia 1 FL - 1U0920810F - czy są kontrolki świateł mijania i przeciwmgielne?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zegary Octavia 1 FL - 1U0920810F - czy są kontrolki świateł mijania i przeciwmgielne?

    Witam. Po zmianie licznika na wersji po FL - 1U0920810F chciałem się upewnić czy w tej wersji jest kontrolka informująca o włączeniu świateł postojowych, mijania i przeciwmgłowych przednich? Informuję że licznik zakupiłem na allegro (używany) i od początku jego podłączenia nie mam ikonki po włączeniu świateł mijania, brak kontrolki świateł postojowych. Jeżeli chodzi o przeciwmgłowe to mam kontrolkę tylnych. Nie wiem czy rozbierać licznik i wymieniać diody czy może ten licznik po prostu tak ma? Możecie mi podpowiedzieć? Dodatkowo pomyślałem że zrobię test licznika za pomocą vaga ale testy standardowe sprawdzają przede wszystkim wskaźniki analogowe i część kontrolek na liczniku. Niestety nie mogę tą opcja zweryfikować kontrolek o które mi chodzi. Chyba że da się to jakoś inaczej sprawdzić?
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    Jest kontrolka świateł mijania, przeciwmgłowych w polu obrotomierza.

    Komentarz


    • #3
      Witam. W takim razie gdzie może leżeć problem że na liczniku mam tylko kontrolke świateł przeciwmglowych tylnych? Dodatkowo wymieniłem diody na tych kontrolkach i dalej to samo. Jaki układ odpowiada za obecność tych kontrolek? Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzic. Licznik jest właściwie zakodowany zgodnie z instrukcją ze strony rosstech.
      "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
      PRAWO MURPHY'EGO

      Komentarz


      • #4
        A może konieczne będzie przepinowanie wtyczki przy liczniku (zamiana pinów).
        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

        Komentarz


        • #5
          Nic nie zrobisz. Kontrolka w przed FL jest pomiędzy tarczami , a po FL jest w tarczy predkościomierza ,długie i przeciwmgielne są normalnie wyświetlane. Po włączeniu świateł podświetli Ci się cały licznik i tyle. Wydaje mi się, że cały myk polega na ścieżkach w płytce drukowanej licznika. Tu CAN niema nic do piktogramu w liczniku,jedynie do airbaga.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za podpowiedzi. Czy ma ktoś z Was rozpiskę dwóch gniazd w liczniku w O1 ?? Spróbowałbym może coś tam pozamieniać. Skoro kolega pisał że przeciwmgielne są normalnie wyświetlane to w takim razie u mnie jest coś nie tak bo przeciwmgielne wyświetla mi tylko tylne a przednich nie, mimo tego że kontrolka jest i nawet są diody pod tą kontrolką.
            "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
            PRAWO MURPHY'EGO

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X