Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kodowanie licznika VDO oraz problem z wpisaniem nowego kodu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kodowanie licznika VDO oraz problem z wpisaniem nowego kodu.

    Witam ponownie. Będę jeszcze drążył temat związany z kodowaniem nowego licznika który został przeze mnie wymieniony. Mam pytanie odnośnie samego kodu. Czytając różne wątki wychodzi na to że właściwy kod do mojego auta to : 00140. Niestety nie wiem co się stało ale nie mogę zmienić kodowania w nowym liczniku. Korzystam z Vagcoma 3.11n oraz z polskiego vaga 4.9 i niestety kodowania nie ustawię. Vagcom nie zmienia wartości kodowania po zapisaniu (bez względu na to czy zaloguje się pinem do licznika czy nie). Jeżeli chodzi o polskiego vaga to wpisuje nowy kod i pokazuje mi komunikat że wpisuje nieprawidłowy kod. Pytanie jaki powinien być prawidłowy kod do mojego samochodu? Dodatkowo wspomnę że udało mi się ogarnąć podstawowe kontrolki typu (poziom płyny chłodzącego, ciśnienie oleju, ABS. rezerwa paliwa, hamulec ręczny, immo) Mam problem z kontrolkami od świateł mijania i przednich halogenów. Ze świateł wyświetla mi jedynie kontrolkę tylnego światła przeciwmgłowego. Czy możecie mi pomóć lub naprowadzić jak to poprawnie zakodować i czy faktyczny brak kontrolek od świateł może być spowodowany błędnym kodowaniem?
    Wspomnę jeszcze że poświęciłem się i wymieniłem profilaktycznie diody PLCC2 z tych dwóch kontrolek. Niestety bez rezultatu.
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    Koledzy temat udało mi się rozwiązać samemu po przestudiowaniu paru tematów z innego forum. Stwierdziłem że dla dobra ogółu podzielę się wiedzą. Więc właściwe kodowanie do licznika do wersji samochodu który posiadam: Octavia 1 - 1999r - AGR - 90KM - SLX (bez lampki od okładzin hamulcowych - kod: 00102 (ustawiamy wchodząc w moduł "instruments" następnie kodowanie 07)
    Jeżeli ktoś ma w wyposażeniu kontrolę okładzin wystarczy zmienić drugą cyfrę od lewej na 1. Czyli wtedy kod powinien być: 01102
    Temat do zamknięcia.
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X