Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Programy diagnostyczne, instrukcje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Programy diagnostyczne, instrukcje.

    Witam.
    Czy ktoś z kolegów może udostępnić polską instrukcję do VWTool 2.0.9? Przeszukałem już chyba cały internet i nie natrafiłem.
    Poza tym mam taką prośbę do admina, gdyby była utworzona zakładka z tematem np. kody błędów, łatwiej można by wtedy łatwiej i szybciej trafić do właściwego tematu.
    Pozdrawiam.

  • #2
    Zamieszczone przez angeloch Zobacz wpis
    mam taką prośbę do admina, gdyby była utworzona zakładka z tematem np. kody błędów, łatwiej można by wtedy łatwiej i szybciej trafić do właściwego tematu
    Google nie gryzie...podpowiem: pewien producent popularnego w grupie VAG programu diagnostycznego ma na swojej stronie kody błędów (nie wszystkich, ale liczonych w setkach) i wiele innych ciekawych rzeczy. Poza tym wszystkich kodów błędów będzie z 1000, może ciut ciut mniej - znajdziesz chętnych do kopiowania tego?
    A jeśli chodzi o Twoje pierwsze pytanie to po wklepaniu w google VWTool 2.0.9 znalazłem forum któregoś modelu VW, gdzie były linki do elektrody w odpowiedzi na takie pytania. Więc chyba jednak nie przeszukałeś całego internetu...
    A btw, brak instrukcji chyba nie jest problemem elektrycznym/elektronicznym...jest osobny temat o interfejsach diagnostycznych...
    Ostatnio edytowany przez rafiki; 24043.
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL

    Komentarz


    • #3
      Wpisujesz numer błędu plus ross tech i masz 99% błędów podanych na tacy.

      Komentarz


      • #4
        Wiem, że jest tego pełno w internecie i dlatego nieraz trzeba tracić dużo czasu na szukanie. Poza tym jest to forum konkretnej marki i o konkretnych problemach można porozmawiać w jednym miejscu, wymienić się doświadczeniami.
        Jeżeli chodzi o VAG COM, to owszem, znalazłem instrukcję w pdf ale polskiej instrukcji do VWTool 2.0.9 niestety nie. Po wyguglowaniu instrukcja do VWTool 2.0.9 ukazują się różne strony z programem różnych wersji, porady itp. m.in. do elektrody. Brak instrukcji nie jest problemem elektrycznym/elektronicznym tylko problemem właściwej obsługi samego programu.
        Oczywiście wykazy kodów błędów można łatwo wyszukać, nie jet to problem. Sądziłem, że doświadczenie forumowiczów może być pomocne w interpretacji oraz rozwiązywaniu problemów.
        Wiele tematów poruszanych na tym forum również można wyguglować i też nie ugryzie.
        Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          Aleś drażliwy. Ross tech ma bazę 99% błedów i opisy co jest przyczyną najczesciej, co trzeba sprawdzić. Osobiście uważam że to w zupełności wystarcza. I jest to szybsze niż przeszukiwanie tematu z 10tkami tysiaców błędów.
          Co do instrukcji VWTool to sie nie wypowiadam, bo ja toleruje tylko VAG-COMa.
          EDIT: VWTool to chyba jego kopia. Może sie przyda:
          Link
          Ostatnio edytowany przez zwonko; 41249.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za info, ale tą instrukcję właśnie mam. VAG-COM jest b. podobny do do VCDS-Lite (wersja angielska). Jestem początkujący w tej materii dlatego chcę porównać oba programy (VAG-COMa i VWTool-a) w praktyce. VCDS-Lite ma znacznie więcej funkcji ale dla znających język.

            Komentarz


            • #7
              Wg mnie te programy nie mogą mieć różnic, wyglądają inaczej, dają to samo. Mogą mieć więcej/mniej opisów błędów i bloków mierzonych z tym że ja tym opisom i tak ufam tak o.
              VAG-COM nie jest podobny do VCDS Lite. VAG-COM to wcześniejsza wersja VCDS oczywiście VCDSa trochę rozbudowano. VCDS Lite jest odmianą darmową, ograniczoną.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X