Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gniazdo zapalniczki - dodatkowe; źródło zasilania.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gniazdo zapalniczki - dodatkowe; źródło zasilania.

    Postanowiłem wreszcie zamontować dodatkowe gniazdo zapalniczki na desce rozdzielczej. Mam pytanie odnośnie zasilania. Czy mogę się podpiąć pod styk 75X. Prąd się tam pojawia "po zapłonie", więc pasuje. Pytam o to, czy ten styk może być dodatkowo obciążony, nie dużo (nawigacja, telefon) ale jednak.

  • #2
    Ja tam zrobiłem moda z portem USB zasilanym poprzez przetwornicę. Dodatkowo zrobiłem rozdzielacz gniazda zapalniczki i tam wpiąłem się z przetwornicą oraz ładowarką od kamerki. W skrzynce bezpieczników przeniosłem przewód zapalniczki do pozycji 31, gniazdo było wolne, prąd pojawia się tam po zapłonie i przewód zasilający ma odpowiednią średnicę. Dzisiaj zrobiłem małą poprawkę i port USB przeniosłem w miejsce kontrolki wyłączenia airbag, tak aby nie przeszkadzał przy wajchowaniu biegami.
    Octavia Club Polska
    Ostatnio edytowany przez dieselinside1900; 43793.
    Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

    Komentarz


    • #3
      Ale Ty masz O2, a dział jest O1.

      Komentarz


      • #4
        Utek wrzucę Ci fotkę wolną chwilą jak to ja rozwiązałem. Zrobiłem to na ładowarce wtykanej do gniazda zakupionej w lidlu. Koszt chyba18zł ale warto bo nic a nic nie sieje zakłóceniami te z allegro po 2, 3, 5 czy 7 zł nie warte zachodu wszystkie poszły do kosza.
        U mnie nad radiem, nad uchwytami na kubki mam taką kieszonkę, wnękę i w niej obsadziłem ładowarkę a zasilanie poszło z radia po stacyjce.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Ja będę montował zwykłe gniazdo obok złącza diagnostycznego. Potrzebuje tylko info na temat styku 75X. Wystarczy tam tylko dołożyć konektor oczkowy. Chodzi mi tylko o to, czy można to złącze dodatkowo obciążać.

          Komentarz


          • #6
            Kolego możesz się podłączyć pod zacisk 75X ale zabezpiecz gniazdo bezpiecznikiem 5A.

            Komentarz


            • #7
              Dzięki. Tak też zrobiłem i jest wszystko OK.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X