Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Antena typu płetwa rekina - problem z podłączeniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Antena typu płetwa rekina - problem z podłączeniem

    Cześć,

    po tym jak uszkodził mi się bat oryginalnej anteny, zakupiłem do swojej Octavii nową antenę w kształcie płetwy rekina. Oczywiście miało być Plug&Play a wyszło jak zwykle - czyli nie pasuje. Ale może nie jestem na straconej pozycji Sytuacja wygląda tak:

    1. Tak wyglądają dwie wtyczki idące od radia - do nich muszę podłączyć kable antenowe



    2. Tak wyglądają końcówki idące od nowej anteny



    3. Tak wyglądają końcówki idące od oryginalnej anteny



    Oczywiście najprościej byłoby odciąć końcówkę ze starej anteny i przelutować do nowej. Sęk tylko w tym - która z końcówek od starej anteny to przewód z sygnałem radiowym (czarny czy szary) oraz do czego służy ta druga końcówka?

  • #2
    Siema, przerabialem ostatnio podobny temat w oct LK i też miałem chwile namysłu z tym. Wychodzi na to że w bogatszych wersjach Skody wychodziły anteny z dwoma gniazdami, siwe było to pod telefon a czarne pod radio. Mi tak uszkodził się bat ze w oryginalną postawę nie mogłem wkręcić bat anteny więc kupiłem zamienik na allegro (z wzmacniaczem- normalny nie rekin) - co się okazało przyszedł z jedną wtyczką - czarną . Spoko luzik czarna jest od radia, szara jest od telefonu więc olałem . Po podłączeniu radio gra ale ściąga mało stacji.. dziś dołożyłem wzmacniacz do rafia fm - bajka , juz jest jak należy .

    Jeśli już tak bardzo chcesz założyć tego rekina to na twoim miejscu bym zrobił tak, Stara antena ci nie jest potrzebna więc odcinasz od niej czarną wtyczke i lutujesz do rekina . Ja dziś tak z kumplem robiłem ale od strony radia. Środkowy grot łączysz ze środkowym (ładna skrętka + lutowanie + termokurczka), później boczne włosy tak samo ładnie skręcić + lutowanie + terokurczka na koniec jeszcze jedna termokurczka Efekt ? baja



    Komentarz


    • #3
      Bo masz wtyczke typu RAKU2 Wiec rekin też musi mieć RAKU 2

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez MattSk1989 Zobacz wpis
        Bo masz wtyczke typu RAKU2 Wiec rekin też musi mieć RAKU 2
        Bezwzględnie.

        Ale ja w innej sprawie, oby Ci ten rekin w ogóle działał bo kolega jak ja to mówię jak chcę go wkurzyć "swojego opela" kupił z allenietanio rekina i nawet separator niewiele pomógł bo 5km za miastem był tylko 'szum gum' a radia zero.
        Żeby było śmieszniej to na kawałku miedzianego drutu odbierało lepiej niż na tym "rekinie" ale może to dlatego, że w "opelach" to nawet rekin nie działa.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          bo do takiego temtu nie podchodzi się z marszu, ze względu właśnie na różnorodność wtyczek/kombinacji
          kilka takich systemów założyłem i nie jest tak szybkie, bo proste to jest w sumie
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Temat rozwiązałem odpowiednim adapterem. Faktycznie, rewelacji nie ma jeśli chodzi o zbieranie fal radiowych (na oryginalnej było sporo lepiej), ale mi bardziej chodziło o kwestie wizualne a ten rekin mi się zwyczajnie podoba.
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              A czy ten rekin który montowałeś to ten:
              Numer części 1K0035507L
              Załączone pliki

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X