Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia ! - nie działajcy prędkosciomierz.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia ! - nie działajcy prędkosciomierz.

    Dobry wieczór wszystkim.

    Mam taki problem, kupiłem Octavię 110 1.9 AHF z 98'
    Od początku nie działał prędkościomierz, nie pokazuje spalania średniego, wskaźnik paliwa szaleje na zakrętach... Temp i obroty działają normlanie.

    Do tej pory udało mi się ustalić następujące rzeczy:
    - Kupiłem Inny licznik - też nie pokazuje prędkości ( co prawda jest immo, ale odpaliłem auto i zmieniłem liczniki na pracującym silniku )
    - Prąd we wtyczce do impulsatora jest. ( 3 pinowa)
    - Ślimak w skrzyni działa/rusza się
    - Bezpiecznik nr 7 jest ok, światła wstecznego świecą
    - Założyłem cały mój impulsator do innej skody - działa normalnie.
    - Założyłem z innej działającej skody cały ten impulsator do mojej skody i w mojej, jak się domyślasz, nie działa...


    Pomysły się skończyły... Może ktoś coś jeszcze zasugerować co ew. jeszcze sprawdzić ?


  • #2
    Problem podobny jak w mojej, z tego co udało mi się usłyszeć, to coś w środku skrzyni jest zepsute. No i u mnie ogółem trzeba wymienić skrzynię. Jeśli to nie jest ślimak (ani cała skrzynia, bo nie pamiętam co to za część), to gdzieś jest problem w przekazywaniu informacji do licznika.
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz


    • #3
      ]"]Error 404 - Zapodaj.net

      Jak rozkrecę w czerwonym miejscu i włożę to do skrzyni spowrotem, to ta górna część się obraca jak ruszam kołem ... czyli tak jakby ślimak w skrzyni/ trybo czy co tam jest ... poruszało się .

      A może to być wina głównego komputera auta? czy to nic nie ma wspólnego ?

      Komentarz


      • #4
        jakiego auta byscie nie mieli to w pierwszej kolejnosci ETKA i sprawdzajcie osprzet skrzyni. Chyba w kazdej (moge sie mylic) octavii 1 ktora ma komputer i licznik elektroniczny - predkosc przekazywana jest poprzez ustrojstwo co nazywa sie impulsometr skrzyni lub prosciej czujnik predkosci skrzynik... takie ustrojstwo kosztuje 25zl, sprawdzcie gdzie macie u siebie to zamontowane i po prostu warto sprobowac to wymienic przed jakakolwiek wymiana skrzyni...
        http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
        https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

        Komentarz


        • #5
          Witam, licznik zmieniony na inny, impulsator też, a prędkosciomierz nadal stoi.
          Ktoś wie jakie ma być zasilianie we wtyczce która w niego wchodzi ?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X