Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak wyjąć włącznik świateł w Octavii I 2004 r.?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak wyjąć włącznik świateł w Octavii I 2004 r.?

    Witam. Nie działa mi regulacja świateł (Octavia I po lifcie 1U 2004r.)
    Jak wyjąć włącznik świateł chciałbym zacząć od sprawdzenia Potencjometra /regulatora. Później wezmę się za lamy i silniczki. Z tego co wiem bezpiecznik z opisu bezpieczników to za regulację świateł odpowiada bezpiecznik od prawego światła mijania. Czy istnieje taka możliwość żeby światło mijania świeciło a regulacja nie działała? (chyba nie...)
    Jak ktoś może pomóc to proszę o posta.
    Pozdro.

  • #2
    Przekręcając gałkę w prawo, równocześnie ją wciskaj.

    Komentarz


    • #3
      Tak właśnie robię, patrzyłem na youtube pokazane jest jak to w passacie gościu robi. U mnie wciskam, ale przekręca się do 1/2 odległości pokazanej na filmie. Jakby coś blokuje. Próbowałem docisnąć ale to nic nie daje :-(

      Komentarz


      • #4
        Jeżeli po wciśnieciu daje się choć odrobinę przekręcić, to już powinno wyjść.

        Komentarz


        • #5
          Ok. Będę próbował. Dzięki za szybką odpowiedź.

          Komentarz


          • #6
            O sprawdzeniu wszystkich elementów sterowania wysokością świateł okazało się że handlarz odłączył jedną wtyczkę od silniczka bo się zacinal a drugi wcale nie działał. Zamówiłem nowe silniczki. Mam jeszcze pytanie czy jak będę montował nowe silniczki to regulacja ma być w pozycji zero?

            Komentarz


            • #7
              Temat do zamknięcia skoro nie ma żadnej podpowiedzi. Dzięki za pomoc.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Miner998 Zobacz wpis
                Temat do zamknięcia skoro nie ma żadnej podpowiedzi. Dzięki za pomoc.
                Ja naprawiałem swoje silniczki. Wycierają się w nich szczotki i nie styka do komutatora lub też mogą być spalone czy uszkodzona elektronika, przyczyn może być wiele. U mnie jeden silnik miał wytarte szczotki a w drugim regulatorze była uwalona płytka. Silniczki są identyczne jak w niektórych zabawkach więc można wykorzystać elementy o ile się rozbierało swoje zabawki w dzieciństwie i zostawiło silniczek. Ja akurat miałem identyczne wyciągnięte właśnie z zabawek z dzieciństwa . O ile mnie pamięć nie myli to w tych regulatorach siedzą identyczne jak na foto. Można je kupić także w necie za dosłownie kilka złotych w przeciwieństwie do kilkudziesięciu za regulator.
                Znalezione obrazy dla zapytania silnik do zabawki
                Proponuję więc rozebrać regulator nie ma tam nic skomplikowanego i na krótko sprawdzić silniczek - można go także bez problemu wymontować z płytki - jeśli działa to na 90% uwalona jest elektronika regulatora (taka płytka co siedzi w środku) wtedy już jest gorzej bo płytki samej to raczej nie znajdziesz. Aha i silnik na styki dostaje chyba napięcie 5 V ale nie pamiętam dokładnie na pewno nie 12V więc go nie spal.

                Ja swoje po naprawie robiłem w ten sposób, że regulator był na max wysunięty a potencjometr na max do góry tak jest najlepiej "wpstryknąć" ten trzpień z regulatora w uchwyt w lampie. Bo jak masz regulator schowany trzpień mało wystaje to wtedy ten plastik w lampie się ugina i nie chce wskoczyć.

                Regulator składasz tak aby trzpień był w skrajnym położeniu albo schowany na max albo wysunięty na max i wtedy też tak samo ustawiasz pokrętło w kabinie odpowiednio albo na max w górę albo na max w dół. Podłączasz kostkę i gotowe.
                Jeżeli poskładasz to tak jak napisałem to wszystko później działa prawidłowo.

                Za garść srebrników można tego zamówić cały worek tylko ten w regulatorze ma oryginalnie dłuższą ośkę bo na niej siedzi wałek z naciętym ślimakiem napędzający kółeczko zębate. Ważny jest jednak ten plastikowy element z silniczka w którym mocowane są blaszki przekazujące prąd na komutator. U mnie właśnie potrzebne były te blaszki.
                Page Not Found - Aliexpress.com

                Wrzucę Ci dziś fotkę wieczorem bo mam jeden regulator uszkodzony jak on wygląda.
                Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Oto obiecana sekcja tego urządzonka.
                  Załączone pliki
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Super opis, dzięki

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X