Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z sondom LAMBDA :/

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z sondom LAMBDA :/

    Witam wszystkich serdecznie !

    Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, jeżeli źle to proszę przenieść. Zakupiłem Skode Octavie 2.0i AZJ 115km 2003 w Niemczech za śmieszną kasę. Jak to z reguły bywa, że jak za smieszną kasę to trochę rzeczy miałem do zrobienia. Cały tłumik łącznie z katalizatorem bo coś go wypaliło. Podłączyliśmy komputer i bach wypadanie zapłonu na dwóch cylindrach. No to co zmiana cewki i gra 0 błędów. Po przejechaniu około 100km wypadł błąd sondy(było czuć paliwem) no to co wymieniłem sondę zgodnie z VIN bynajmniej tak powiedział mechanik, że zrobił i zakupiłem zamiennik katalizatora (400zł). Założyłem instalacje gazową i po przejechaniu 20km błąd tym razem błąd 'bank1-sensor1 Połączenie zwrotne grzałki i co mam teraz dalej zrobić żeby nie jeździć od mechanika do mechanika i zostawiając fortunę

    I druga sprawa to czy tak spadające obroty to norma ?


  • #2
    Zakup kabelek KKL do laptopa zrób logi dynamiczne 002+033 na Pb i LPG oraz 033 statycznie z przełączaniem paliw. Przed każdym logiem kasowanie błędów nawet jak ich nie ma. Log dyn od 1500 do 6200RPM.
    Trzeba tez sprawdzić czy spec od LPG nie podpiął się pod sondę, bo jak tak, to zrobił ogromny błąd.
    Jak wymienili Ci sondę to jeździłeś na Pb chwile czy od razu LPG?
    Ostatnio edytowany przez zwonko; 41249.

    Komentarz


    • #3
      Witam

      Problem rozwiązany. Zle dobrali sondę lub była uszkodzona. Wymieniłem na starą i działa wszystko. Jak powinno. Wniosek jest taki: że błąd sondy nie zawsze oznacza jej awarie a innych podzespołów w tym przypadku okazało się katalizator

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X