Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alarm się nie deaktywuje po otwarciu drzwi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Alarm się nie deaktywuje po otwarciu drzwi.

    Mam problem z alarmem w swojej skodzie octavi 1U5. Alarm działa na takiej zasadzie, że gdy otwieram samochód "z pilota" mam podajże minutę na otwarcie którychś z drzwi i wtedy alarm się deaktywuje. Jeżeli nie otworzę drzwi alarm po tej minucie się uzbraja i samochód pozostaje zamknięty - normalne działanie. Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu alarm nie wykrywa otwarcia drzwi od strony kierowcy ani klapy bagażnika - muszę szybko wsadzić kluczyk do stacyjki i włączyć silnik - wtedy dopiero alarm się deaktywuje. Raz już się tak załatwiłem, że wracając z zakupów otworzyłem bagażnik i obok zakupów odłożyłem w bagażniku klucze do samochodu. Zamknąłem klapę - samochód zamknięty. Trzeba było jechać po kluczyki zapasowe, żeby można było dostać się do samochodu. Przyczyną może być to, że kiedyś w bocznej komorze bagażnika (tej małej skrytce nad tylnym kołem) wylał się na kable trzymany tam płyn do spryskiwaczy i doszło do jakiegoś zwarcia - od tego czasu nie działa też lampka w bagażniku. Da się w tej materii coś samemu zrobić, czy od razu dymać do warsztatu?

    Jeszcze jedna rzecz, która mnie nurtuje - kupiłem wideorejestrator, podłączany do tego okrągłego gniazdka-zapalniczki za dźwignią hamulca ręcznego. Gdy wyłączę silnik i zamknę samochód gniazdko ciągle podaje napięcie i kamera cały czas działa - strasznie mnie to irytuje bo muszę zawsze kabel wyciągać po jeździe, o czym nie zawsze pamiętam. Jest to normalne czy po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki w tym gniazdku nie powinno być napięcia?

  • #2
    Kolego ja miałem podobnie z Alarmem w O1. Okazało się że padł mi mikrowłącznik zamka w drzwiach kierowcy i alarm nie widział otwartych drzwi. (zaświeca CI się światło w aucie i świeci lampka ostrzegawcza na drzwiach gdy je otworzysz?) Podobnie jest z zamkiem w Bagażniku. Co do gniazdka też tak mam. To chyba norma.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      U mnie w skodzie działa oprócz bagażnika mikrostyk działa tylko w jednych drzwiach (prawe tylne). Jednak gdy nie domknę drzwi świeci mi się kontrolka lub muszę przekręcić kluczyk na zapłon. Na allegro można kupić same mikrostyki i wymienić.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X