Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośniki przednie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośniki przednie

    Chciałem zmienić głośniki z przodu w drzwiach O1. Wyciągałem stary wczoraj i mam takie pytania:
    1) kable mają kolor niebiesko-biały i brazowo-biały, który to plus który minus
    2) dlaczego oryginalne głośniki maja "podwójną wtyczkę" czyli defakto to jedengo głośnika są doprowadzone dwa plusy i dwa minusy . I czy przy podpinaniu nowych głośników trzeba je zmostkować, żeby np, głośniej grały?
    3)czy słyszał ktoś o jakiś takich przejściówkach żeby nowy głośnik miał wejście takie jak stary. Chodzi mi o to żeby przylutować kawałek wtyczki do nowego i po prostu wpiąć w miejsce starych.

    P.S. Proszę sobie darować komentarze tylko że głośnikami nie zrobię dobrego audio. Po prostu buszując po strychu znalazłem głośniki 165mm które miałem w poprzednim aucie. Mają deczko większy magnes i nie papierową membranę więc spodziewam się że może bedą grały deczko lepiej

  • #2
    Chyba czegoś takiego szukasz/potrzebujesz.
    allegro.pl

    Dystanse głośników masz oryginalne plastikowe czy z MDF..?

    Komentarz


    • #3
      Na razie sa te w plastikach. Zastanawiam się nad MDFami, ale szczerze...nie chce mi się wyciszać drzwi, przynajmniej nie teraz... a same MDFy chyba nie wiele dadzą. W sumie tak samo jak same głosniki :P

      Komentarz


      • #4
        kolego ja do mojej O1 założyłem MDF bo koszt niewielki i poprawa była już delikatna a potem GMSy z Golfa i gra OK. :-)

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Bez oklejania drzwi? Do mdfu, trzeba i tak ściagnąc boczek więc pewnie bym się tym zajął na wiosnę...

          Komentarz


          • #6
            Wacając do konektórów znalazłem trochę taniej:
            allegro.pl -kupując 4 mamy koło 4zł różnicy :P
            ale znalazłem też takie, wyglądają ciekawiej:
            allegro.pl i tu by wystarczyło 2szt, czyli jeszcze taniej. Dziwi mnie tylko taka wpustka w tym złaczu...

            Komentarz


            • #7
              Mdf zakłada się z montażem i demontażem obicia ok 15 minut. Także bez tragedii uważam. :-)

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Montaż dystansów z MDF robi swoje. W ten sposób niwelujesz pracę innych elementów niż membrana głośnika.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
                  Montaż dystansów z MDF robi swoje.
                  Jeszcze jeden taki komentarz i mnie przekonacie :P
                  Jakoś tak średnio mnie to przekonuje bo wiadomo, że głosnik bez obudowy średnio gra zazwyczaj...
                  Btw. to czytałem ze pod te MDFy daje się silicon jakiś, ktoś ma coś do polecenia?
                  Ostatnio edytowany przez zwonko; 41249.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X