Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Awaria climatronica w O1 AZJ 2.0 benzyna 2002.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Awaria climatronica w O1 AZJ 2.0 benzyna 2002.

    SPrawa wygląda tak, problem mam od września, clima zaczęła szfankować w ten sposób, że było to odczuwalne na wolnych obrotach falowaniem silnika a w czasie jazdy zwalnianiem czy też obciązaniem silnika, czuć było jakby zamulanie. Po przełączeni z Auto na eco sytuacja się stabilizowała. Obecnie czy mam tryb auto czy eco nie ma różnicy i jak było ciepło to clima nie chłodziła. Podjechałem do speca od clim ale rozłożył ręce. Stwierdził tylko, że sprężarka działa, uruchamiając ją ręcznie, czynnik chłodzący w układzie jest w odpowiedniej ilości, brak tylko sterowania na sprężarkę. Podejrzewa sterownik silnika lub sterownik wentylatorów. Nie mógł się dobrać do sterownika wentylatorów bo mam instalkę lpg i za dużo grzebania, nie miał za bardzo czasu. Wentylatory w trybie auto po uruchomieniu silnika nie działają, dopiero po nagrzaniu się włączają. Robiłem test climatronika i nie ma żadnych błędów.
    Walczył ktoś z podobnym przypadkiem?

  • #2
    Przy klimatyzacji masz czujnik ciśnienia w obwodzie, jak coś nie tak to zablokuje start sprężarki.
    Poza tym climatronic ma funkcje diagnozy wywolywaną kombinacją klawiszy i tam dostaniesz dokładną informację o usterce.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X