Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przeciwmgielne tył - nie działa, hak fabryczny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przeciwmgielne tył - nie działa, hak fabryczny

    Nie działa mi światło przeciwmgielne tylne.
    Żarówka wymieniona na nową, kontrolka na desce się zapala, natomiast żarówka nie świeci.
    Wiem, że jak się podpina przyczepkę pod gniazdo haka, to odcinane jest napięcie owej żarówki - a raczej jeden z pinów - bo jest ona podwójna wraz ze światłem pozycyjnym.
    Problemu upatruję właśnie w tym gnieździe haka, jednakże zaglądałem do niego i nic nie jest tam podpięte. Co prawda widzę dwa zaśniedziałe bolce ale czy to one powodują ten problem?
    Jeśli tak, to proszę o wskazanie które bolce odcinają przeciwmgielne to porównam czy to te same są zaśniedziałe.
    Ewentualnie proszę o poradę jak wyeliminować ten wyłącznik przeciwmielnego z gniazda haka (bo i tak haka nie używam), które przewody z sobą zmostkować.
    Załączam zdjęcie w załączniku przewodów lampy.

    Załączone pliki

  • #2
    Na początek kolego to jakie masz gniazdo 7pinowe PL czy 13pinowe DE ja miałem u siebie 13pinowe i w nich jest taki cycek podobny do bolców prowadzących wtyczkę , lubi się przywieszać i rozłącza zasilnie na przeciwmgielne tylne , często jeżdżę z przyczepką ale mi to nie przeszkadzało , więc wydłubałem całkowicie ten cycek i po problemie .ok ,także obejrzyj dokładnie gniazdo jak masz 13pinowe.
    Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

    ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez ROBAL_26 Zobacz wpis
      Na początek kolego to jakie masz gniazdo 7pinowe PL czy 13pinowe DE ja miałem u siebie 13pinowe i w nich jest taki cycek podobny do bolców prowadzących wtyczkę , lubi się przywieszać i rozłącza zasilnie na przeciwmgielne tylne , często jeżdżę z przyczepką ale mi to nie przeszkadzało , więc wydłubałem całkowicie ten cycek i po problemie .ok ,także obejrzyj dokładnie gniazdo jak masz 13pinowe.
      Dokładnie tak jak przypuszczasz. Mam gniazdo 13 pinowe, auto z niemiec, więc będzie DE. Przyjrzę się zatem temu gniazdu, tylko gdzie ten cycek się znajduje, pomiędzy pinami?

      Komentarz


      • #4
        To nie jest ori wiazka lub ladniej to okreslajac fabryczna instalacja. To jest cos dolozone.

        Zobacz ktory przewod jest do zarowki p.mgielnej i zobacz czy idzie do haka. Wtedy zawsze mozesz rozlaczyc to co idzie do haka i sprawdzic czy w samej lampie masz wszystko sprawne.

        Druga opcja zaczac od rozebrania gniazda, bo tam pewnie cos stanelo deba i nie odbija jak trzeba.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Tutaj masz na 2gim rysunku gniazdo 13pinowe i jak widać ten wspomniany cycek jest tuż obok dolnego lewego bolca prowadzącego wtyczkę .ok
          Obejrzyj dokładnie gniazdo ,co do instalacji to faktycznie wygląda na dokładana .
          Stoisz przed wyborem haka holowniczego, musisz wybrać też wiązkę elektryczną, która przekaże prąd do przyczepy lub bagażnika, czy wybrać 7 czy 13-pin?
          Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

          ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

          https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

          Komentarz


          • #6
            Oglądnąłem przewody i faktycznie nie wygląda to na oryginalną instalację.
            Przyjrzałem się gniazdu i wygląda na wyłamany ten bolec od przeciwmgielnego - bo w jego miejscu mam dziurę, dlatego pewnie cały czas mam rozłączone przeciwmgielne.
            Z racji iż haka nie używam i nie będę w najbliższej przyszłości, to z powrotem złączę oryginalny przewód od przeciwmgielnego pomijając gniazdo haka.
            Szybkozłączki już zamówiłem (lenistwo nie pozwala mi pojeździć za tym po sklepach, a lutownicy gazowej nie mam niestety, a za wysoko mieszkam, by przedłużacz ciągnąć z okna do parkingu ).

            Mam tylko kontrolne pytanko. Przewód szaro - biały jest odpowiedzialny za przeciwmgielne w lampie?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Megaremek Zobacz wpis
              Mam tylko kontrolne pytanko. Przewód szaro - biały jest odpowiedzialny za przeciwmgielne w lampie?
              tak tak
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Potwierdzam że szaro-biały to przeciwmgielne.
                Dziś go ponownie złączyłem, pomijając wyprowadzenie do haka, i przeciwmgielne pięknie działa. Straciłem tym sposobem przeciwmgielne w gnieździe haka, ale mi to nie przeszkadza, bo haka i tak nie używam, a przeciwmgielne pewnie nie raz się przyda.
                Dzięki za pomoc. Temat uważam do zamknięcia.

                Komentarz


                • #9
                  Wystarczy chyba zmostkować przewody w gnieździe haka, ten który idzie z instalacji do gniazda przyczepy na przeciwmgielne z tym ze zworki, który wraca do przeciwmgielnych w samochodzie i wtedy mamy nierozłączalne w przypadku podłączenia przyczepy przeciwmgielne w samochodzie, oraz w przyczepie.
                  Sławek

                  Komentarz


                  • #10
                    A jest przepis ktory wymusza wylaczenie p.mgielnego w aucie, gdy auto ma hak z wiazka 7 pinowa ??
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja z racji wyłamania się zworki w gnieździe haka na szybko u siebie zrobiłem tak, jak napisałem powyżej i mam przeciwmgielne zarówno w samochodzie i przyczepie świecące razem, przepisy nie zabraniają tego.
                      Sławek

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X