Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Usczelka pod maską silnika ( mokro pod maską w czasie opadó deszczu i sniegu )

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Usczelka pod maską silnika ( mokro pod maską w czasie opadó deszczu i sniegu )

    Witam ,czy w Octavii 1 występuje uszczelka pod maską , chodzi o przód maski uszczelka powinna być po między lampami ..
    Problem polega na tym że podczas opadu deszczu lub sniegu jest mokro pod maską ( palstikowa osłona silnika akumulator i podszybie ) ,przyczyną jest brak uszczelki maski silnika , która powinna znajdować się w miejscu między lampami przednimi.
    Czy może ktoś cos wie na ten temat , czy taka uszczelka istnieje ( pytałem w sklepie nikt nic nie wie, nie ma czegos takiego ) może pasuje coś z innego auta lub coś zrobione samemu
    Proszę pomóżcie
    jansebastian100

  • #2
    U siebie żadnej uszczelki nie kojarzę. W etce znalazłem uszczelkę o numerze 1U0823707 ale nie wiem jak dokładnie wygląda.

    Komentarz


    • #3
      Pytałem w kilku sklepach i nikt nie potrafi odpowiedzieć czy taka uszczelka jest dostepna .
      Problem jednak jest , ponieważ jak już wspomniałem w czasie opadów jest mokro i jest to ewidentny brak uszczelki w tym miejscu .
      Porównywałem z Golfem 4 ( ta sama płyta podłogowa i podzespoły ) i w Golfie jest uszczelka na masce blisko przedniej krawędzi lecz niestety inny jest kształt tej maski i nie da rady zamontowac takiej w Skodzie
      jansebastian100

      Komentarz


      • #4
        Pytałeś w ASO..? Podaj ten numer części który napisałem.

        Komentarz


        • #5
          W serwisie nie pytałem ,faktycznie może warto zapytać

          Numer części który podałeś to 1U0823707
          jansebastian100

          Komentarz


          • #6
            W poniższym linku będziesz mógł sobie podejrzeć tą część.
            403 — Доступ запрещён

            Komentarz


            • #7
              Dziękuję za pomoc , a czy te uszczelkę kupie w ASO lub w iinym sklepie ,bo z tego co widać to wszystkie strony i zdjęcia w necie pochodzą głównie z rosyjskich stron
              Sprawdzałem na tych zdjęciach w jaki sposób jest zamontowana ta uszczelka i powiem szczerze ze nie widze w mojej skodzie zadnych otworów zeby tę uszczelkę zamontować
              Dwa pierwsze zdjęcia to z netu z uszczelką nastepne dwa to moja maska i nie ma tam żadnych otworów na uszczelke
              Załączone pliki
              Ostatnio edytowany przez jansebastian100; 41014.
              jansebastian100

              Komentarz


              • #8
                W ASO powinni ją mieć ja nie na miejscu to na zamówienie... chyba że wycofali ją z produkcji.

                Komentarz


                • #9
                  A jesli będzie dostępna w ASO to może masz jakiś pomysł jak ją zamontować .???
                  Nie widzę żadnych otworów w mojej masce , które były by przygotowane pod tę uszczelkę
                  jansebastian100

                  Komentarz


                  • #10
                    Może te otwory są zaślepione...a jeżeli nie trzeba wiercić.
                    Swoją drogą dziwi mnie trochę twój problem. Nie mam u siebie takiej uszczelki i nie mam takich problemów z wodą na plastikowych elementach silnika jak ty. Może problem tkwi w czymś zupełnie innym...

                    Komentarz


                    • #11
                      Problem polega na tym że ja mam benzyne a ty diesel i w benzynie jesli dostanie się wilgoć na kable lub inne elementy elektryczne jest problem a w diesel nic sie nie stanie
                      Sprawdzałęm wszystko i ewidentnie mokro jest w miejscu gdzie nie ma uszczelki ,po podniesieniu maski w miejscu gdzie są lampy ( uszczelki w około lamp przednich )
                      widać ze jest sucho a na wyskokości grila jest mokro
                      jansebastian100

                      Komentarz


                      • #12
                        Kupujesz uszczelkę podszybia od Octavii 2 (1Z0823723A) i zakładasz na krawędź pasa przedniego, ja tak zrobiłem.
                        Sławek

                        Komentarz


                        • #13
                          Odnosząc się do pierwszego postu to tak , pomiędzy lampami przednimi powinny być uszczelki gumowe . Ich brak powoduje dostawanie się nadmiaru wody do komory silnika . Wg etki te uszczelki to :
                          1U09411715A i 1U09411716A ( strona prawa/lewa ) . Auta po dzwonie często ich nie mają ....

                          Komentarz


                          • #14
                            Tak jak mówisz kolego z tym że u mnie uszczelki przy lampach sa tylko żę miedzy lampami na tym pasie blachy nie ma nic ( i tak na wyskości grila ) nie ma zadnej uszczelki i jak mówisz woda dostaję się do środka .
                            czy ta uszczelka od octavii 2 pasuje idealnie na to miejsce czy muszą być jakeś przeróbki .???

                            Masz może jakieś zdjęcia ???
                            jansebastian100

                            Komentarz


                            • #15
                              A może ,, zimowa osłona grilla " rozwiąże Twój problem ? Są dostępne na znanym portalu aukcyjnym . Większość towaru wpada właśnie przez te kratki .

                              Komentarz


                              • #16
                                Zgadzam sie z Tobą Kot72 zrobiłem uszczelkę na pasie blachy łączącym między lampami i nie mam zadnej szpary miedzy tam pasem blachy a maską
                                A dzisiaj zauwazyłem że nadal jest mokro nie tak jak było ale jest i też pomyslałem o zasłonieciu grila
                                Tylko co z tym wszystkim latem jak temperatury będą wyższe ?? Silnik nie będzie się grzał ???
                                Czy trzeba zasłonić wszystkie otwory i szpary z przodu silnika , czy nie ma na to innego sposobu ??
                                jansebastian100

                                Komentarz


                                • #17
                                  Masz wszystkie osłony pod autem? Uszczelki na błotnikach od strony podszybia są?

                                  Ja u siebie nie zaobserwowałem nigdy jakiegoś nadmiaru wody pod maską, nawet po ostrym myciu.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A czy mozesz wstawić zdjecia , jak wyglada uszczelka błotnika bo chyba nie mam tego , i w ogóle całości jak wygląda w aucie gdzie jest sucho
                                    jansebastian100

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      o1.jpg

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        jansebastian100 ,
                                        jeśli chodzi o chłodzenie to przez grill wpada tylko część powietrza . Większa jego część dostaje się poprzez otwory w zderzaku ( i tego już się nie zasłania ) . Do wiosny możesz spokojnie jeździć . Na lato zdemontujesz . Weź pod uwagę że wiele modeli samochodów ma tą część pasa przedniego zabudowaną . Wynika to z kształtu maski i innej konstrukcji pasa przedniego . W tym modelu auta niestety wnętrze silnika się dość szybko się brudzi / moczy . Taki urok modelu

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A czy masz jakąś uszczelke na przedniej części maski. Może zdjęcie? Czy u ciebie nie ma problemu.
                                          Tak jak mówisz urok tego modelu tylko że bardzo mało wiadomości jest na ten temat
                                          jansebastian100

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jeśli pytanie było skierowane do mnie to odpowiadam że w moim aucie nie zakładałem dodatkowych uszczelek i osłon . Zimą jeżdżę mało więc wielkiego problemu nie ma . Ten typ tak ma i jeśli nie osłonisz grilla to przez kratki będzie wpadała woda , błoto , solanka etc. Miałem wcześniej skodę faworit , corsę B i komora silnika tak się nie fajdała jak w O1 . Kup i zamontuj osłonę f-my Heko na grill i myślę że to załatwi sprawę .

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ok dzięki za pomoc
                                              jansebastian100

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X