Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana regulatora napięcia 1.6 AEE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana regulatora napięcia 1.6 AEE

    Witam, chciał bym wymienić regulator napięcia w alternatorze który wygląda tak:
    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
    Nie wiem jaki konkretnie regulator kupić bo w necie widzę dwie wersje i teoretycznie w opisach jest że pasuję do mojego silnika:
    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
    Który będzie odpowiedni?
    Ja osobiście myślę że ten drugi ale mogę sie mylić dlatego chciał bym się upewnić.

  • #2
    Ten drugi będzie pasował

    Komentarz


    • #3
      Witam, co konkretnie się dzieje z regulatorem? Jeśli to zużyte szczotki to wymiana powinna być dość prosta. Za nowe w sklepie motoryzacyjnym zapłaciłem około 6zł. Wystarczy wylutować (!) stare i wlutować nowe. Ja u siebie musiałem dodatkowo doszlifować nowe papierem ściernym z uwagi na fakt iż były trochę za duże. Alternator do tej pory pracuje normalnie.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Mac_Gyver Zobacz wpis
        Witam, co konkretnie się dzieje z regulatorem? Jeśli to zużyte szczotki to wymiana powinna być dość prosta. Za nowe w sklepie motoryzacyjnym zapłaciłem około 6zł. Wystarczy wylutować (!) stare i wlutować nowe. Ja u siebie musiałem dodatkowo doszlifować nowe papierem ściernym z uwagi na fakt iż były trochę za duże. Alternator do tej pory pracuje normalnie.
        Spada mi napięcie po włączeniu odbiorników prądu. Np gdy mam włączone światła krótkie, halogeny, dmuchawę i szybę napięcie na aku wynosi 12.1 v.
        ..

        Komentarz


        • #5
          Witam, poprawnie działający alternator powinien generować około 14V bez względu na obciążenie. Proszę sprawdzić stan szczotek i sprężynek dociskowych. Do wymiany potrzebna będzie lutownica, cyna i odrobina kalafonii lub pasta, ew. dodatkowo drobnoziarnisty papier ścierny (np 240) do doszlifowania. Szczotki np takie, ze sprężynką i przewodem (plecionką miedzianą) do wlutowania. Jeśli nie to zakup nowego regulatora, koszt 20-30zł.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Właśnie myślę nad wymianą całego regulatora. Gdy mam wszystko wyłączone w samochodzie to napięcie utrzymuje się ok 14,3v ale jak już coś działa to spada drastycznie.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X