Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"zawieszający się" pedał gazu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "zawieszający się" pedał gazu

    Witam forumowiczów. Odkąd nabyłem skodę (czyli już 2 miesiąc ) walczę z takim problemem: podczas zmiany biegów, po wciśnięciu pedału sprzęgła a puszczeniu gazu, przez ok. 1 s utrzymują się jeszcze wyższe obroty (więc auto "wyje"). Zmienione już były świece i przewody WN, czyszczona i adaptowana dwukrotnie przepustnica, a dziś sam pedał. Sonda (ponoć) też była sprawdzona. A efekt pozostał (mam też wrażenie, że nasila się przy ciepłym silniku).
    Mechanicy (polecani na forum ) rozłożyli ręce...
    Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i zna rozwiązanie problemu? (silnik 1,6 BFQ)

  • #2
    Gdzieś , kiedyś czytałem że podobne objawy daje uszkodzony czujnik położenia pedału sprzęgła ....

    Komentarz


    • #3
      Faktycznie, po podpięciu do komputera, wg znalezionego opisu w kanale(?) 66.2 przy naciskaniu hamulca pojawiały się jedynki, sprzęgło zaś pozostawało z zerem... Aż dziw bierze, że mechanicy tego nie sprawdzili... Jak tylko pogoda pozwoli sprawdzę czujnik jeszcze dla pewności multimetrem i pewnie go wymienię. No i dam znać na forum, czy pomogło

      Komentarz


      • #4
        Potwierdzam z doświadczenia, że chodzi o czujnik wciśniętego sprzęgła.
        Miałem ten sam problem, że przy zmianie biegów podbijał obroty. Mechanicy czyścili przepustnice itp, ale nic nie pomagało.
        Odkryłem przez przypadek jadąc na tempomacie, że po wciśnięciu sprzęgła się nie rozłączył.
        Kupiłem używany czujnik za 10 zł i problem zniknął

        Komentarz


        • #5
          Czujnik wymieniony, problem z głowy.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X