Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik położenia wałka rozrządu G40

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik położenia wałka rozrządu G40

    Witam, chciałbym się dowiedzieć gdzie dokładnie znajduje się czujnik położenia wałka rozrządu. Chciałbym obejrzeć i sprawdzić miernikiem czy nie ma problemu w okablowaniu ponieważ co chwile pokazuje mi się błąd "00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent" Z tego co mi wiadomo, przy uszkodzonym czujniku występuje problem z odpalaniem na ciepłym silniku, u mnie to nie wstępuje natomiast występuje problem z ruszaniem, muszę dać wysokie obroty i ruszać na pół sprzęgle dosyć długo bo inaczej przygasa silnik. Kolejny objaw to spadek mocy po nagrzaniu silnika. Od czasu do czasu występuje problem z wolnymi obrotami, nie wiem jak to wytłumaczyć ale czasem podszarpuje jakby nie zaskoczył na 1 gar a czasem chodzi jak w zegarku. W przepustnicy miałem mnóstwo oleju przez rozwalony łącznik odmy z dolotem powietrza. Dolot wymieniony na chińskie rzemiosło ale pasuje i jest szczelne, odmę sam zrobiłem z rurek takich jak właśnie odma jest zrobiona ponieważ wyszło taniej. Przepustnice wyczyściłem jednak problem z obrotami nie ustał, pozostał czujnik położenia wałka rozrządu z moich przypuszczeń.

    Silnik to 1.8 AGN z podtlenkiem LPG, pewnie w profilu użytkownika powinienem mieć to wpisane i postaram się uzupełnić dane. Ładnie proszę o pomoc, jeśli masz zamiar napisać że było milion razy, poszukaj sobie albo użyj google to proszę nie rób tego. Nie mam czasu na szukanie, czytanie wszystkich wątków i postów ponieważ przeważnie pracuje 12 godzin dziennie więc proszę o wyrozumiałość i liczę na szczerą chęć pomocy.


  • #2
    Nie jestem do końca pewny, ale może to się przyda. Nr 18
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      PROPONUJE SPRAWDZIC LPG , mialem dokladnie taki sam problem , okazalo sie ze 3 wtryskiwacze gazu szlag trafil , wyjmij bezpiecznik od gazu , poojezdzij dwa dni tylko na benzynie i zobaczysz czy sie blad pojawi , jak si epojawi , czujnik ok 130 pln kosztuje , wymiana prosta , ale jak znam zycie ...... ni epojawi sie
      jest O1 RS 1.8T XENON
      była O1 1.9 TDI AGR

      Komentarz


      • #4
        LPG ma przejechane ledwo 100 godzin więc jest dosyć świeży, jeździłem na bp 3 dni i było to samo bo ja jestem negatywnie nastawiony na LPG a już szczególnie do gazownikow. Po zakupie auta, zajrzałem w papiery i pojechałem na przegląd tam gdzie był ten gaz zakładany. Za 120 został wymieniony jeden filtr i to wszystko. Kupiłem sobie kabel, ściągnąłem program lovato i od razu poszła aktualizacja firmware bo była z czasów wojny chyba... Okazało się że wtryski były oznaczone w programie jp a mam zamontowane KP co jest dużą różnicą, mam duże spadki ciśnienia gazu przez Ci nie chce się przełączyć od razu tylko muszę gasic silnik i odpalać żeby się ciśnienie odpowiednie zrobiło i gaz zaskoczył. krzychor taki obrazek to ja mam po otwarciu maski i wiem że ten czujnik jest przy rozrządzie i wiem jak wygląda ale potrzebuje dokładnej lokalizacji

        Komentarz


        • #5
          Wkręca się powyżej 4,5tyś obrotów podczas jazdy czy odcina ?

          Komentarz


          • #6
            o1seba Wkręca się do około 6,5 tyś

            Komentarz


            • #7
              U mnie przy walniętym czujniku wałka rozrządu nie wkręcił więcej niż 4500, po wymianie już wkręca do oporu.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X