Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z oświetleniem

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Problem z oświetleniem

Posiadam Skode Octavia ambiente rok 2002. Dzisiaj jechałem w nocy i włączyłem podczas jazdy światła drogowe przełącznikiem. Potem chciałem je zmienić na mijania z powrotem i się okazało, że nagle zgasło mi wszystko. Jedyne co mogłem zrobić to znowu włączyć drogowe bo miałem całkowitą ciemność. Zatrzymałem się najszybciej jak to możliwe, bo na długich nie mogę jechać bo oślepiam innych. Zdecydowałem się, że pojadę na przeciwmgielnych. Jakiś czas później jak zgasiłem silnik pod domem i wróciłem jeszcze raz go odpalić to światła mijania zapaliły się normalnie, ale jak znowu włączyłem drogowe i wracam na mijania to wszystko zgasło ponownie. Jeśli paliły się mijania i wziąłem drogowe na chwilę (wajchą do siebie ) to wtedy wszystko było w porządku. Gdzie szukać problemu? Na pewno to nie żarówki skoro się zapalają?

masz prawdopodobnie uszkodzoná manetkę , przy zarowkach H4 jak wlaczasz dlugie, to rozlacza ci mijania, jak wrocisz spowrotem, to gasi dlugie , ale juz nie polaczy mijania ,
    a postojówki swieca ?
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

Komentarz

Tak. Postojowe świecą. Jak sie dostać do manetki, tzn jak tą dźwignię kierunkowskazów wymontować?

Komentarz

Kolego uzupełnij profil to będzie wiadomo jaka to Octavia :-) i jak rozebrać manetki

...Moje Cappuccino MPi...

Komentarz

Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz posta
          Kolego uzupełnij profil to będzie wiadomo jaka to Octavia :-) i jak rozebrać manetki
          Uzupełniłem

Komentarz

Zamieszczone przez andru123 Zobacz posta
            masz prawdopodobnie uszkodzoná manetkę
            Też mi się tak wydaje, manetka do wymiany, identycznie miałem w oplu. Mijania nie było a długie świeciły. Wracałem o północy na postojowych za innym autem do domu
            Poszukaj na YT jak zdjąć manetkę i wymień.

Komentarz

Ja też w nocy wracałem. Musiałem zjechać na pobocze jak najszybciej. Pojechałem w dalszą drogą na przeciwmgielnych przednich.
              Dam radę samemu czy zostawić to dla mechanika jeśli nie jestem doświadczony w samodzielnych naprawach? Pytam, bo wolę nie ryzykować jeśli trudno mi będzie potem coś zmontować i auto pod blokiem zaparkowane nie będzie można ruszyć.

Komentarz

Może przeczyszczenie po rozebraniu wystarczy? Jak myślicie?

Komentarz

Dasz radę.
                  To nie takie straszne. Ostatnio montowałem u siebie w O2 w bloku manetki z tempomatem, taśmę kierownicy i kierownicę multi.
                  Trzeba tylko zobaczyć jakie klucze potrzebne i już.

Komentarz

Zamieszczone przez ambiente Zobacz posta
                    Może przeczyszczenie po rozebraniu wystarczy? Jak myślicie?
                    Wymień na inną. Manetek na allegro jest setki i są tanie. Do Octavii 1 pasuje z Golfa IV, Fabii 1, Passata B5, Seata Leona, Audi A3 8L. VW Sharana, Seata Alhambry, Forda Galaxy.

Mogę Ci ją wymienić jak przyjedziesz do mnie.

Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

Komentarz

Pracuję...
                    X