Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej

    Muszę wymienić żarówki oświetlające tablice rejestracyjną (hatchback) . Czy wystarczy tylko odkręcić śrubki obudowy lampki i wymienić czy są jakieś nieprzewidziane komplikacje.
    1.9 TDI ALH 2004
    UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

  • #2
    Wymieniałem u siebie tydzień temu. Bez większego problemu.
    Mniejsze problemy:
    - lekko zardzewiałe śrubki,
    - probem na stykach po włożeniu nowych lampek, ale niekoniecznie to musi być. U mnie trzabyło przeczyścić styki.
    - kolsze wymyłem i wysuszyłem, a czarne gumki wokół obwodu przesmaroawłem silikonem,
    - wkręty lampek na przyszłość psiknąłem jakimś środkiem z MoS2, czy co tam było podobnego pod ręką (taa... wiem, że mało profesjonalnie, ale w przypadki klosza tylnych żarówek, wystarczy).
    Podsumowując, banalna sprawa,
    Silnik R18A2.
    http://www.dadrl.org.uk
    http://www.lightmare.org

    Komentarz


    • #3
      Dzięki kol. za info , mam pytanie czy nie wiesz jaki jest rozmiar tych śrubek trzymających lampki. Bardzo skorodowały i nie mogę ich ruszyć, nawet jak odkręcę to muszę wymienić na nowe.
      1.9 TDI ALH 2004
      UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

      Komentarz


      • #4
        Dokładnie to blachowkręt z łbem soczewkowym 3.9 x13 mm . Licz się z tym że mogą Ci wpaść do środka oprawki . U mnie licho się trzymały i jak wkładałem nowe żarówki to wpadły do środka .

        Komentarz


        • #5
          Jak przez otwory w kloszu - lampce i jak sobie poradziłeś, pytam bo nie mam umiejętności majstra.
          1.9 TDI ALH 2004
          UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

          Komentarz


          • #6
            Niestety musiałem odpinać tapicerkę klapy bo żaróweczki powpadały i brzęczały w czasie jazdy . Być może u Ciebie oprawki będą siedziały mocno .

            Komentarz


            • #7
              Szukam blachowkrętów z łbem soczewkowym 3.9 x 13 mm ale to jakiś nietypowy rozmiar bo nigdzie nie mogę trafić.
              1.9 TDI ALH 2004
              UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

              Komentarz


              • #8
                Szukaj w rozmiarze 4 .

                Komentarz


                • #9
                  Wymienić najlepiej na LED, będzie spokój "na wieki". Oryginalne żaróweczki ulegają uszkodzeniu ze względu na wstrząsy przy zamykaniu klapy. Miałem ten problem (kombi) kilkanaście razy, w końcu wymieniłem na LED i jest spokój od wielu już lat. "Żarówki" były zrobione samodzielnie, dioda LED, rezystor 470 omów, przylutowane do płytki foliowanej miedzią (wycięte ścieżki) jako oprawka do wetknięcia.
                  Są też gotowe LED z takim cokołem.

                  Komentarz


                  • #10
                    Żarówki wymienione ale problem z odkręceniem śrubek straszny , musiałem jechać do mechanika. Sądziłem że lampki trzeba będzie połamać i kupiłem nowe z wkrętami .Śrubki tak skorodowały że też nie mógł ich ruszyć no i wcięcia pod śrubokręt się wyrobiły. Po długiej mordędze różnymi technikami puściły. Bardzo trudno było włożyć nowe żarówki , kto wymyślił takie rozwiązanie. W Felicji którą miałem było to super proste. W sumie niby banalna sprawa w tyle komplikacji. Dziękuję kolegom za rady.
                    1.9 TDI ALH 2004
                    UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez jahu45 Zobacz wpis
                      Śrubki tak skorodowały że też nie mógł ich ruszyć no i wcięcia pod śrubokręt się wyrobiły
                      No nie Twoja wina ale na przyszłość smarować gwinty każde metalowe. Czy nowe śrubki (gwinty) zostały posmarowane przed wkręceniem? Dam głowę, że pewnie nie. A więc za kilka lat będzie:

                      Zamieszczone przez jahu45 Zobacz wpis
                      Śrubki tak skorodowały że też nie mógł ich ruszyć no i wcięcia pod śrubokręt się wyrobiły. Po długiej mordędze różnymi technikami puściły.
                      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        To są blachowkręty a rdza dopadła je na łbach . Tak skorodowały że łby się rozpadały a część w chodząca w klapę była dobra.
                        1.9 TDI ALH 2004
                        UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez jahu45 Zobacz wpis
                          To są blachowkręty a rdza dopadła je na łbach . Tak skorodowały że łby się rozpadały a część w chodząca w klapę była dobra.
                          A to przebiegłe sqrwiele...to przynajmniej w ocynku dobierz jakieś i wkręć.
                          Kiedyś jak w punto I odkręcałem portki wydechowe to podobnie rozsypały się łby śrub taka kulka z rdzy siedziała a dotknąłeś to się rozsypały i zostały "kikutki" no ale tam wysoka temperatura działa.
                          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Najszybszy i łatwiejszy sposób wymiany żarówek od podświetlenia tablicy rejestracyjnej ? ściągasz osłonę od strony bagażnika ( plastikową czarną zazwyczaj ) swobodny dostęp i bez problemów .

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X