Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z otwarciem octavii 1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • problem z otwarciem octavii 1

    jakieś 2 miesiące temu przestał działać mi kluczyk do octavii 1 alh 1,9 tdi. po wymianie baterii wciąż nie działał , więc używałem drugiego do dzisiaj. Historia się powtórzyła.
    Nie mogę otworzyć kluczykiem bo nie był nigdy używany i jest tak " zapieczony " , że nie idzie nim otworzyć. W kluczykach bateria są ok . co się stało? co robić?

  • #2
    A słychać jakąkolwiek reakcję?
    Siłownik wydaje jakikolwiek dźwięk?

    PS: Nigdy nie był używany kluczyk? Pogratulować.
    Artur

    Komentarz


    • #3
      nic nie slychac. samochod kupilem rok temu i osoba przede mna nie uzywala.

      Komentarz


      • #4
        Pierwsza sprawa to zobaczyć czy kluczyki w ogóle nadają. Rozkodować się chyba nie mogą. Jeśli nadają, to wtedy trzeba szukać w aucie.

        Kluczyk zwykły czy scyzoryk? Sprawdź takie błahostki, jak np. prawidłowe zamontowanie baterii (czy dobrze polaryzacja), podejście jak najbliżej anteny, a nawet by zwiększyć zasięg kluczyka dotknij nim głowy i otwórz usta. Zacznij od najprostszych rzeczy.

        Przychodzi mi jakiś sposób na rozruszanie zamka, tzn, psikanie np. WD-40 czy innych cudów. Trzeba to jednak robić raz - ostrożnie, a dwa - pamiętać, by potem na nowo przesmarować zamek.

        W ostateczności zawsze można wybić szybę (raz na wyjeździe byliśmy niestety do tego zmuszeni, gdy zatrzasnęliśmy kluczyki w aucie). Wtedy to jeszcze było stosunkowo nowe auto, więc gość od awaryjnego otwierania drzwi po prostu się poddał (a nie mieliśmy ani alarmu, ani centralnego - classic).

        PS - ale nie wybijaj tej najmniejszej .

        Centralny oryginalny czy dokładany?
        Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
        Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

        Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
        Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

        Komentarz


        • #5
          kluczyk wchodzil do polowy. popryskalem wd 40 i po -pol godzinie zabawy wchodzi caly . ale sie nie obraca, nie chcialem na sile zeby nie polamac kluczyka

          Komentarz


          • #6
            kluczyk scyzoryk

            Komentarz


            • #7
              bateria ok. przekladalem do innego samochodu ( vw caddy) i jest ok . dioda swieci

              Komentarz


              • #8
                może sie rozkodowaly kluczycki?

                Komentarz


                • #9
                  Poprostu lej WD40 do bólu masz zamek zapieczony(utleniły sie części ruchome) trochę syfu nie ruszane i efekt właśnie taki Teraz albo WD40 itp lub wymiana na inna wkładkę ale i dodatkowy kluczyk ci przybędzie

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X