Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia I mrugająca kontrolka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia I mrugająca kontrolka

    Witam
    Od jakiegoś czasu gdy temperatura na dworze jest niższa przy odpaleniu mruga mi ta kontrolka. Wie może ktoś co może być tego przyczyną ?
    Stan płynu sprawdzałem i jest wszystko tak jak powinno.
    Załączone pliki

  • #2
    Czujnik temperatury płynu chłodzącego może głupieje?

    Komentarz


    • #3
      Spróbuj wyczyścić te pręciki w zbiorniku wyrównawczym. Jak nie pomoże to czujnik poziomu płynu do wymiany (nie pamiętam teraz dokładnie, ale chyba trzeba cały zbiorniczek zmienić).

      Komentarz


      • #4
        Wyczyszczenie elektrod czujnika poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym w większości przypadków załatwia sprawę, wielu zgłasza ostatnio przy niższych temperaturach ten problem.
        Ostatnio edytowany przez slawento; 41888.
        Sławek

        Komentarz


        • #5
          Wyczyszczenie elektrod hmm, tylko co powoduje że one się brudzą? Płyn.. najczęściej chyba stary niewymieniany...

          Komentarz


          • #6
            U mnie w domu są dwie octavki 1.9, i w obu czasami przy większych mrozach zapala się ta kontrolka. Wystarczy zgasić i ponownie odpalić silnik.

            Komentarz


            • #7
              "Brudzenie się" elektrod w czujnikach tego typu (zanurzone elektrody) jest natury elektrochemicznej. Pod wpływem nawet bardzo małego prądu potrzebnego do działania, następuje elektroliza i osiadanie nalotu na elektrodach. Nalot jest izolatorem, i to wszystko. Co jakiś czas (z reguły kilka lat) trzeba po prostu czyścić.

              Komentarz


              • #8
                U mnie pomogło wyczyszczenie elektrod w zbiorniczku. Na końce pensety technicznej nakleiłem plaster. Pensetą ścisnąłem elektrodę i parę mocnych ruchów posuwisto-zwrotnych na obu elektrodach. Problem zniknął.
                Tak wiem jak to brzmi

                Komentarz


                • #9
                  Koledzy, u mnie jest ten sam problem. Czy aby dostać się do tych elektrod trzeba demontować zbiorniczek, czy wystarczy od otworu wlewowego?

                  Komentarz


                  • #10
                    Od góry przez wlew.

                    Komentarz


                    • #11
                      To znaczy że płyn jest już tak stary że przy okazji warto go wymienić

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X