Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy to radio rozładowuje akumulator?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy to radio rozładowuje akumulator?

    Witam wszystkich. Zwracam się do was z takim problemem - Jakiś czas temu wymieniłem radio w swojej OI i po tym zaczęły się problemy. Akumulator po tygodniowym postoju auta w garażu (okres zimowy) jest na tyle rozładowany, że nie mogę odpalić auta. Sprawdziłem pobór prądu przy wyłączonym silniku i przyłączonym radiu I=60mA. Po wypięciu kostek z radia pobór prądu spada do I=15mA. Czy połączenie przewodów w kostce zasilającej radio jest prawidłowe (na planie pinów radia wygląda to trochę inaczej)? Co mogę zrobić żeby wyeliminować problem?
    W załączeniu zdjęcia kostki i rozkładu pinów w radiu. DSC_0274.JPGDSC_0267.JPGDSC_0271.JPGDSC_0272.JPGDSC_0273.JPG

  • #2
    Jeżeli po wypięciu kostki pobór prądu spada 4 krotnie to raczej radio zużywa energię. A próbowałeś doprowadzić kostkę zasilającą do schematu zgodnego z rozpiską na obudowie radia?
    Ja spotkałem się z podobnym problemem jak zmieniłem kenwooda na alpine. Alpine zaczął też żreć aku i doczytałem gdzieś na necie, że trzeba zamienić miejscami plus stały z plusem po stacyjce (chyba jakoś tak to było, nie pamiętam bo z dobre 4-5 lat temu to ćwiczyłem) ale problem wtedy rozwiązałem.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Poczytaj tu, to chyba nawet wątek, z którego niegdyś skorzystałem
      Alpine CDE-9870R- b.duży pobór prądu? - Forum.VWGolf.pl
      może Twoje dalco ma podobne kaprysy.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Dokładnie wcześniej zainstalowany był kenwood. W tej chwili nie próbowałem grzebać poza tym odłączeniem. Czytałem na forum, że komuś chinczyk pobierał duży prąd przy zamontowanym panelu, natomiast bez panela w radiu pobór prądu spadał do normalnych wartości. Jutro się do tego zabiorę i sprawdzę zarówno opcję "bez panela" jak i to o czym piszesz.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X