Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przyciski sterowania szybami - blokada "dziecięca"...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przyciski sterowania szybami - blokada "dziecięca"...

    Na wstępie - chyba mam OCD bo dzieci nie wożę i blokowanie pasażerom z tyłu sterowania oknami jest mi zbędne... ale uwiera mnie że jest przycisk który (chyba) nie działa

    Zastanawiam się nad zmianą tego zestawy przycisków na nowy (lub rozebranie i oczyszczenie obecnego) ale najpierw chciałbym ustalić testowanie tej funkcji - rozumiem że jak przycisk z "dzieckiem" jest wciśnięty to sterowanie szybami z tylnych siedzeń powinno być zablokowane?

    Czy ta funkcja jest zawsze aktywna (mam model Ambiente)? Czy konieczne jest też włączenie blokady otwierania tylnych drzwi od środka?

    Instrukcja jest raczej mętna w tym temacie...

    PS: ma ktoś może pod ręką rozpiskę wyprowadzeń złącza? W serwisówce nie mogę znaleźć...

  • #2
    Jak masz blokadę włączoną to nie powinny działać z tyłu przyciski od szyb, jak jest inaczej to coś się zepsuło. Blokada drzwi jest tylko od drzwi nie wpływa na nic innego.

    Komentarz


    • #3
      Dzięki To chyba sobie zamówię przyciski...

      Komentarz


      • #4
        Z wciśnięta blokadą masz zablokowane szyby, z wyłączona otwarte, jeśli wszystko działa. Drzwi dla dzieci blokujesz kluczykiem przy zamku , po otwarciu drzwi jest symbol , wystarczy przekręcić kluczyk a drzwi będzie można tylko otworzyć z zewnątrz. Nie ma opcji że centralny z tyłu zablokuje drzwi, przynajmniej ja tego nigdy nie widziałem

        Komentarz


        • #5
          Chyba we wszystkich autach jest tak, że z przycisku blokuje się tylko szyby, a drzwi trzeba zablokować w samych drzwiach. To blokada wyłącznie mechaniczna, nie elektryczna.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
            Z wciśnięta blokadą masz zablokowane szyby, z wyłączona otwarte, jeśli wszystko działa. Drzwi dla dzieci blokujesz kluczykiem przy zamku , po otwarciu drzwi jest symbol , wystarczy przekręcić kluczyk a drzwi będzie można tylko otworzyć z zewnątrz. Nie ma opcji że centralny z tyłu zablokuje drzwi, przynajmniej ja tego nigdy nie widziałem
            Miałem na myśli - czy blokada szyb nie wymaga włączenia blokady drzwi.

            Tak czy inaczej dzięki - zamówię sobie panel (zresztą i tak dźwigienka od okna kierowcy już jakby trochę słabo działa )

            Komentarz


            • #7
              no i oczywiscie pamietamy że po włączeniu blokady otwierania szyb , przestaje działać gniazdo zapalniczki ..... co za bezsens !!!
              jest O1 RS 1.8T XENON
              była O1 1.9 TDI AGR

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis

                Miałem na myśli - czy blokada szyb nie wymaga włączenia blokady drzwi.
                Nie ma związku między nimi.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez andru123 Zobacz wpis
                  no i oczywiscie pamietamy że po włączeniu blokady otwierania szyb , przestaje działać gniazdo zapalniczki ..... co za bezsens !!!
                  U mnie po włączeniu blokady gniazdo zapalniczki działa.
                  Sławek

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez andru123 Zobacz wpis
                    no i oczywiscie pamietamy że po włączeniu blokady otwierania szyb , przestaje działać gniazdo zapalniczki ..... co za bezsens !!!
                    Podejrzewam że chodzi o odcięcie dzieci z tyłu od elektryki w ogóle. Problem że to jedyne gniazdo zapalniczki...

                    Swoją drogą u mnie jest włączone nawet po wyjęciu kluczyka.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X