Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wentylatory chłodnicy nie uruchamiają sie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wentylatory chłodnicy nie uruchamiają sie

    Octavia 1.9 tdi AGR 90 km. Wg Vaga mam 109 stopni, a wentylatory ani drgna. Więcej nie rozgrzewalem, poprostu wlaczylem klime i wlaczyly sie schladzajac silnik. Dodam ze czujnik w chlodmicy ok-sprawdzany we wrzatku-przeplyw pradu od ok 96 stopni. Elektrycznie wszystkie kable sprawdzone, wentylatory sprawne gdyż przy klimie działają...ma ktoś jakiś pomysł? Może winny ten sterownik przy podluznicy pod aku ?

  • #2
    U mnie winny był sterownik, wymieniłem i hula. Kupiłem nowy za coś ok 140zł. Sprawdź też jakieś wiązki przy tym bo mówił mi mechanik,że je też naprawiał i szczerze mówiąc jak grzebiesz sam to sprawdź to bo ja do końca nie wiem czy w moim przypadku słusznie kupiłem sterownik ale zrobi się cieplej to sprawdzę to. W każdym bądź razie założony nowy sterownik i działa.
    Champ20ns!

    Komentarz


    • #3
      Podejrzewałem to właśnie. W starszej generacji wv było prościej -- z czujnika szły kable na wentylator i szło wszystko sprawdzić, proste jak budowa cepa, tutaj skomplikowali, a sterownik...cóż.. nie sprawdzę tylko wymiana, a w sklepie nie "pozycza"...do lata daleko, ale trzeba to zrobić

      Komentarz


      • #4
        Tylko zwróć uwagę na nr sterownika (symbol) bo podobno jest mnóstwo różnych wersji dopasowywanych do różnych silników.

        Tak dotyczyło sterowników wentylatorów, chyba nie pomyliłem...
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Właśnie ja mam z końcówką "E" a tego nie ma w uzywkach a nowe są po 390...
          swoją sroga ciekawe gdybym założył z inną literą na koncu-co się będzie działo...

          Komentarz


          • #6
            Nie bardzo pamiętam i nie chcę pisać głupot o różnicach między poszczególnymi symbolami sterowników ale z tego co mi się gdzieś po zakamarkach pamięci kołaczą jakieś informacje to lepiej zakładać taki jak powinien być. Było gdzieś na forum o tym.
            Coś mi świta, że ma to wpływ na moment załączenia wentyli, dzieje się to przy innych zakresach temperatury.
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              No właśnie.. nie bez powodu zrobili rozróżnienie, ale coś widać że mam jakieś archaicznie auto bo w ząb nie idzie znaleźć z tą końcówką co moja, tylko Meyle po 390...A z yzywkami to wiadomo...zbyt ważna sprawa żeby sobie z tym bimbac

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez butloż Zobacz wpis
                A z yzywkami to wiadomo...zbyt ważna sprawa żeby sobie z tym bimbac
                Jak mi wieczorem wystarczy sił spróbuję odszukać Ci wątek o wentylatorach. Coś mi się kojarzy, że było o sterownikach przy okazji rozkminiania ich pracy przy załączaniu klimy.
                Któryś z modeli sterowników był właśnie trudny do dostania być może, że właśnie taki nr posiadasz a i podobno było lepiej kupić ori używkę niż jakieś zamienniki.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Podaj dokładny model sterownika może coś się znajdzie
                  Champ20ns!

                  Komentarz


                  • #10
                    1j0919506e

                    Komentarz


                    • #11
                      Właśnie ja jestem w pracy za kółkiem i tak zerkam ale są tylko z końcówką H, bądź M..A ten mój są owszem zamienniki e od 200..A te max gesty ponoć nic nie warte, a lepsze za.ienniki od 400...I kto wie ile to pochodzi

                      Komentarz


                      • #12
                        butloż Tak ja napisał kolega Bambek1 temat już jakiś czas temu się przewijał. Wydaje mi się że udało mi się go odnaleźć...w poniższym temacie trochę informacji na temat dobierania sterowników z odpowiednią literką na końcu.
                        Problem z wentylatorem chłodnicy i temperaturą - Octavia Club Polska

                        Proponowałbym jeszcze zadzwonić do ASO... może coś podpowiedzą w kwestii czy sterownik który masz zamienia się na sterownik z inną literką...czy musisz szukać takiego samego. To zawsze dodatkowe źródło informacji.

                        Komentarz


                        • #13
                          W Aso mówili że już jest niedostępny tyle że sprawdził iż jest do zdobycia jedną sztuką w Kędzierzynie kozły, a ostatnia cena...850..to 1/5 wartości rynkowej mojego auta....
                          dzięki za znalezienie wątku. Poczytam do poduszki a jutro oddzwonię po szrotach

                          Komentarz


                          • #14
                            Link

                            Dzwoń do typa, masz za stówkę i niech da Ci 7 dni rozruchowej i tyle.
                            Champ20ns!

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez butloż Zobacz wpis
                              a ostatnia cena...850
                              Przy takiej cenie warto szukać używki nawet jeżeli jej zakup to loteria czy będzie działać.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis

                                Przy takiej cenie warto szukać używki nawet jeżeli jej zakup to loteria czy będzie działać.
                                Ja bym sprawdził przewody. Ja kupiłem nowy sterownik ale po jego wymianie od razu coś nie zatrybiło ;/ ale że mi się paliło to musiałem lecieć ogarniać i nie wiem czy wymieniał wiązkę czy nie. Jak będzie ciepło podmienię sterownik bo stary mam i się okaże co jest grane.
                                Champ20ns!

                                Komentarz


                                • #17
                                  Za ile kupiłeś nowy? Ja wzialem ta uzywke za 80 -zobaczymy. Ciezko to dostac. Byłem na 3 szrotach i mają tego trochę, ale z "E" nigdzie. Lipa...zobaczymy jak paczka dojdzie czy to był dobry trop.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Kupiłem za 140zł ale ja miałem z końcówką "K"... dał Ci rozruchową?
                                    Champ20ns!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      nie wiem skad u mnie jakis rzadki okaz tego sterownika - nie mam jakiegos wyposazenia mega...zwykla klima reczna i zadnych bajerow a dobrac cokolwiek....to samo bylo z moduulem komfortu.
                                      Nie pytalem w sumie, ale mowil ze sprawne itd, poza tym w ogloszeniu pisze zew miesiac wiec w porzadku.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez butloż Zobacz wpis
                                        nie wiem skad u mnie jakis rzadki okaz tego sterownika - nie mam jakiegos wyposazenia mega...zwykla klima reczna i zadnych bajerow a dobrac cokolwiek....to samo bylo z moduulem komfortu.
                                        Nie ma reguły.
                                        Z tego co tak na szybko sprawdziłem według ETKI sterownik z literą E występował w Octavii produkowanej do 2000 roku jak się nie mylę.
                                        Niestety od 01.01.2017 część została wycofana bez części zastępczej.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Odświeżę troche temat by nie zakładać nowego. Czy to normalne, że co jakiś czas podczas jazdy włącza mi się wentylator od chłodnicy tak na ok 14sek. po czym się wyłącza i tak co 10-15min??

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            to nie jest normalne. Zwróc uwage czy wtedy wlacza Ci sie klima. Generalnie wentylatory wlaczaja sie gdy dosc dlugo samochod "klepie" gdy stoisz, w czasie jazdy to sie nie zdarza, chyba ze stalbys w dlugim korku...moze Ci swirowac ten modul o ktorym byla mowa powyzej, badz obstawiam elektowylacznik wkrecany w chlodnice po stronie kierowcy na spodzie chlodnicy daje bledny sygnal - zwiera i uruchamia wiatraki, a potem puszcza i staja. Mozesz go sprawdzic wykrecajac i do garczka z woda, letnia i na gaz grzej. Miernikiem sprawdzaj czy miedzy pinami jest przejscie. Nie powinno go byc, dopiero gdy woda ma temperature ok 95 stopni, powinienes zauwazyc przejscie, a gdy bedzie ono znacznie wczesniej to masz winowajce. Pochwal sie jak usuniesz usterke co bylo-bedzie dla potomnych

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Podczas jazdy w kabinie nie słyszałem by sią włączał ale jak stoję np na światłach to wtedy słysze, że się włącza. Klima mi się nie włącza. Załączenie tego wentylatora powstaje zarówno jak jadę na klimie jak i bez.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                szukam taki sprawny sterownik wentylatorow ,ktos cos ma-wie? moj tel 720773002
                                                Załączone pliki

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Póki co założyłem Taki sterownik z końcówką K. Ruszyła juz klimatyzacja, jeszcze zobaczymy czy ruszą wentylatory po osiągnięciu około 100stopni.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X