Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak wyłączyć gong niezapiętych pasów ? O1 RS 2005r licznik bez fis z MFA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak wyłączyć gong niezapiętych pasów ? O1 RS 2005r licznik bez fis z MFA

    Cześć.
    Bardzo bym prosił o pomoc. Auto skoda octavia I 2005r VRS. Licznik bez fisa immo3 z MFA.
    Potrzebuję wyłączyć sygnał który trwa przez 6s zanim zapnę pasy. Kontrolkę wyłączyłem vagiem według instrukcji dostępnej na necie do Golfa IV ale dźwięk nadal jest i chciałbym żeby go nie było bo mnie denerwuje
    Mam kompa vaga i grzebałem już we wsadzie licznika także to nie jest dla mnie problemem tylko danych brak

    Pozdrawiam

  • #2
    Umm... serio? Może np. zapnij pas

    Alternatywnie możesz zewrzeć (lub rozewrzeć - nie pamiętam czy po włożeniu zwiera czy rozwiera) kabelki idące do zatrzasku jeśli koniecznie nie chcesz mieć sygnalizacji... tylko po co?

    Komentarz


    • #3
      Wystarczy że odepniesz wtyczkę 2 pinowa pod fotelem, idącą od klamry pod fotel i tam się łączy z instalacją auta .
      Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

      ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

      Komentarz


      • #4
        A to na pewno masz z pasów ten gong? Bo ja jak w Octavii wyłączałem sygnalizację niezapiętych pasów t znikała kontrolka i gong a nie tylko kontrolka. Robiłem to zmieniając kodowanie licznika.

        Napisz jak wyłączyłeś kontrolkę w liczniku, że gong Ci został.



        Tu masz kodowanie licznika. Jak widać, w dwóch pierwszych cyfrach masz:
        ostrzeżenie o zużyciu klocków, ostrzeżenie o pasach, poziom płynu spryskiwaczy, diagnostyka żarówek i światełko ostrzegawcze w drzwiach.

        Odejmij od tej cyfry co masz 2 i powinno to załatwić sprawę.
        Skoda Octavia (1U) Instrument Cluster (from MY 2001)

        Coding

        • ??xxx: Options
          • +01 = Brakepad Warning active
          • +02 = Seatbelt Warning active
          • +04 = Washer Fluid Warning active
          • +08 = Warning Light "Lamp Diagnoses" active
          • +16 = Warning Light "Door(s) open" active
        • xx?xx: Country
          • 1 = Europe
          • 2 = USA
          • 3 = Canada/Mexico/Latin America
          • 4 = Great Britain (GB)
          • 5 = Japan
          • 6 = Saudi Arabia
          • 7 = Australia
        • xxx?x: Service Intervals
          • 0 = fixed Service Intervals (PR-QG0) without Oil Level/Temperature Sensor
          • 1 = flexible Service Intervals with Oil Level/Temperature Sensor (PR-QG1)
          • 2 = fixed Service Intervals with Oil Level/Temperature Sensor (PR-QG2)
          • 3 = without Service Intervals (USA/Canada)
        • xxxxx?: Distance Impulse Number (K-Value)
          • 1 = 1.4l@55kW (4297)
          • 2 = 1.4l@44kW/1.6l@74kW Autom./2.0l@85kW/1.8l@110-132kW/1.9l@66-81kW TDI (3480)
          • 3 = 1.6l@74kW Schalt./1.9l@50kW SDI (4078)
          • 4 = 1.9l@74-96kW TDI-PD (3599)

        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Odjąłem 02 i kontrolka sie nie zapala ale gong jest. Faktycznie moze byc od czegos innego ten gong ale bledow nie ma. Gdzie szukac przyczyny ?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez sebastian1901 Zobacz wpis
            Gdzie szukac przyczyny ?
            Może to od temperatury? Jak jest 4 stopnie C to też jest gong.

            Wypnij tę wtyczkę pod fotelem i całkiem opcję niezapiętych pasów wyeliminujesz i będzie można szukać innej przyczyny.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              masz OI RS z 2005? a nie jest to bardziej OI Tour z pakietem Sport?
              w 2005 były już Toury....

              Komentarz


              • #8
                Kup przejściówkę/adapter pasów : 1.PNG
                Sławek

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                  masz OI RS z 2005? a nie jest to bardziej OI Tour z pakietem Sport?
                  w 2005 były już Toury....
                  Moze to i tour z pakietem sport. A czym sie rozni od RSa bo az sam jestem ciekawy ?
                  Dzisiaj bylo kolo 6st na dworze a i tak gong dzwonil jak nie zapialem pasow. Faktycznie wypne ta wtyczke i zobacze co sie dzieje.

                  Komentarz


                  • #10
                    Rsy były robione bodajże do 2004. od 2005 robili Octavie I Tour, bo od 2004 już weszła OII.
                    Wersja Tour z pakietem sport wizualnie na zewnątrz się nie różni za wiele, wewnątrz natomiast ma inny wystrój (ma wprawdzie takie lekko kubełkowe fotele i akcenty 'sportowe', ale mniej niż w RS) technicznie chyba ma mniejsze hamulce niż ori rs na tyle (tego nie pamiętam, być może przodzie też), ale na pewno ma słabszy silnik - tzn. wersję 1.8 t o mocy 150 koni znany z innych wersji wyposażenia, a nie 180 koni (ten miała tylko wersja RS), bo po wejściu toura wycofali jednostkę 1.8t 180 ps i okroili wersje poprostu tego auta, w tym RS wycięli.
                    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                    Komentarz


                    • #11
                      Poglądowo

                      To jest Octavia I Tour w pakiecie Sport:
                      Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
                      akurat to 1.6, ale 1.8t wygląda identycznie w tym pakiecie

                      To jest Octavia I RS:
                      Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

                      rożnice szczególnie w środku jak widać, na zewnątrz body kit podobny

                      Komentarz


                      • #12
                        Faktycznie to jest TOUR... ale RS

                        Zdjęcia jeszcze ogłoszenia:
                        Załączone pliki

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X