Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana podświetlenia pokręteł pomiędzy kierowcą a pasażerem

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana podświetlenia pokręteł pomiędzy kierowcą a pasażerem

    Czołem. Kilka miesięcy temu niespodziewanie padło mi podświetlanie pokrętełek w mojej O1. Ostatnio zająłem się tym tematem, poszperałem w internecie, ale jedyne co znalazłem to instrukcja (dobra zresztą!) do zdjęcia elementów wyposażenia w celu dostania się do w/w żaróweczki (link -> Link). Niestety ściągnięcie pokrętła regulacji nawiewu problemu nie rozwiązuje, ponieważ żarówka dalej twardo siedzi. Dziś próbowałem zdjąć plastiki wokół rzeczonego miejsca, ale zamiast rozwiązać problem, to odkręciłem jedynie kilka torxów t15 z deski nie ruszanych chyba od nowości, a żarówka dalej twardo siedzi.
    W załączniku przesyłam zdjęcie (nieco rozmazane, ale z grubsza chyba wiadomo, o co chodzi) tego, jak prezentuje się całość. Żarówka na pojedynczym przycisku poniżej (swoją drogą, do czego on służy, ten ze strzałką zataczającą koło?) świeci się chyba normalnie (tzn. nie świeci się, gdy auto nie jest przekręcone w pozycję zapłon albo praca, w przeciwieństwie do np. poświetlenia tablicy czy pozycyjnych wraz z podświetleniem deski).
    Dodam jeszcze, że przy pierwszej próbie demontażu kombinerkami chwyciłem jakiś dotapiany do tego fabrycznie plastik i połamałem (próbując wyciągnąć). Sama żarówka wygląda wg mnie zbyt licho na jakieś siłowanie się, nie chcę też rozwalić sobie możliwości regulowania nawiewu (to jest głównie na pokrętle, ale drugi element reagujący na ruchy pokrętła musi przecież być gdzieś w środku).
    Dropbox is a free service that lets you bring your photos, docs, and videos anywhere and share them easily. Never email yourself a file again!

  • #2
    Strzałka w kółko to zamknięty obieg powietrza. Działa tylko w trzech położeniach nawiewu - jak włączysz nadmuch na szybę to się wyłączy.

    Niestety jest to cały dostęp do żarówki jaki dostaniesz. Trzeba więc nieco pokombinować. Ja wziąłem solidną pincetę i zacisnąłem na jej końcówkach termokurczliwe koszulki. Udało mi się żarówkę tym narzędziem wydobyć.

    Zatem... powodzenia

    Komentarz


    • #3
      No cóż, to trzeba będzie się pobawić. Żarówka wkręcana z gwintem, czy na wcisk? I czy wychodzi np. tylko po uprzednim dociśnięciu?
      No i swoją drogą - jakie ma oznaczenie? Nie wiem, czy dam radę tak małe literki odczytać.

      Komentarz


      • #4
        żarówka jest na wciski i jest ogólnie dostępna w sklepach motoryzacyjnych ,bo identyczne występują w podświetlenia zegarów w niektórych modelach aut.ok
        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

        Komentarz


        • #5
          O ile dobrze widzę zdjęcie na stronie będzie to takie gówienko:

          Attention Required! | Cloudflare

          Takie same masz w linijce trzeciego STOP, w podświetleniu popielniczki i gniazda zapalniczki i w paru innych miejscach.

          Komentarz


          • #6
            Kupiłem 10 sztuk
            Link
            okazało się że oprócz żaróweczki na desce przypaliły się jeszcze dwie w trzecim świetle stopu. Ofery za jedną sztukę były jakieś patologicznie drogie, więc w komplecie wyjdzie sporo taniej. Jak dojdą to będę ewentualnie zadawał dalsze pytania.

            Komentarz


            • #7

              ​​​​​A łapki pensety owiń taśmą klejącą, izolacyjną, jakąkolwiek, polepsza chwytnosć łapek pęsety i nie trzeba tak zaciskać mocno, by się żarowka nie stłukła.

              Komentarz


              • #8
                dokładnie ja robiłem to małymi szczypcami owiniętymi taśmą izolacyjną i delikatnie poruszać góra dół prawo lewo i wyjdzie. Żarówka jest wciskana tzw pchełka

                Komentarz


                • #9
                  Wymieniłem to ustrojstwo dziś i w podświetleniu i w tylnym stopie. Poszło gołą pensetką, chociaż przy próbie dołożenia urwanego wcześniej zielonego plastiku, który dawał odpowiedni kolor podświetlenia, żaróweczka się wybiła i musiałem wcisnąć ją jeszcze raz.
                  Temat do zamknięcia, dzięki za pomoc. Przy okazji został zapas na dalsze ewentualne zepsute (o ile takie same są np. w desce rozdzielczej).

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X