Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1, 1,6 BFQ, 2005r] problem z klimatyzacją

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1, 1,6 BFQ, 2005r] problem z klimatyzacją

    Witam.

    Mam taki problem a klimatyzacją - klimatronik. Do końca sezonu poprzedniego roku klimatyzacja działała do końca. W tym momencie po włączeniu, wentylatory chodzą a klimatyzacja nie chłodzi i pod maską widzę że sprzęgło kompresora się nie załącza. Co zauważyłem, wczoraj w dzień nic nie działało. Dzisiaj rano jak tylko odpaliłem samochód klimatyzacja chłodzi, sprzęgło w kompresorze klimatyzacji oczywiście też chodzi. Tak było jak rano jechałem do pracy ok. godziny 7 rano i chłodziła całą drogę do pracy. Po pracy ok. godz. 16:00 już klimatyzacja nie działa, wentylatory chodzą. Przed chwilą ponowna próba i klimatyzacja nie działa, po odpięciu wtyczki od kompresora na plusie pojawia się na sekundę zasilanie i znika na 2 sekundy po czym znowu pojawia się na sekundę.

    Gdzie szukać przyczyny tej usterki? Brak czynnika i klima się rozłącza? ale dlaczego rano włączyła się i działała?
    Ostatnio edytowany przez grzes133; 32687.

  • #2
    Po własnych doświadczeniach sprzed chwili - sprawdziłbym przewody. U mnie się przetarły na dole zaraz za chłodnicą, ale ponoć jest parę innych miejsc gdzie mogą się przecierać. Pytanie też czy włącznik dobrze kontaktuje.

    PS: jak to dobrze że kupiłem sobie solidne podjazdy... sporo ułatwiają

    Komentarz


    • #3
      Dzisiaj to samo rano o 7 jak samochod byl zimny klima dzialala chlodzila, po pracy jak wsiadlem o 15stej do teraz klima nie dziala. Raczej to nie przewody. Hmm moze jakis przekaznik pod wplywem temperatury nie styka....

      Komentarz


      • #4
        A, zaraz, klimatronik... jesteś pewien komputer próbuje chłodzić czy np. może mieć zły odczyt temperatury i uznawać że już zimno?

        Komentarz


        • #5
          Może odczytywać że już jest zimno to jest możliwe. Bo nie daje napięcia na kompresor. Tzn. zauważyłem że czasami tak jest że wysyła sygnał we wtyczce do kompresora pulsacyjnie i niby rusza i zatrzymuje się koło kompresora

          Komentarz


          • #6
            Nie mam klimatronika więc nie sprawdzę co pokazuje jak próbuje schłodzić a co kiedy już osiągnie wskazaną temperaturę. Czy przyciski ręcznego ustawiania temperatury są też lampkami sygnalizującymi pracę? (instrukcja jest dość mętna)

            Jak to dobrze że mam ręczną klimę - zawsze mniej problemów

            Komentarz


            • #7
              Tzn. panel działa i pokazuje dobrze, problem jest z sygnałem do samego kompresora, kompresor nie dostaje zasilania wtedy kiedy powinien je dostać. Tak jakby nie wiem, czujnik, lub przekaźnik nie dawał sygnału i zasilania na kompresor do rozpoczęcia pracy. Jutro rano sprawdzę czy sytuacja się powtórzy.

              Komentarz


              • #8
                Nie wiem jakimi impulsami kompresor jest sterowany, ale wydaje się, że raczej powinno być ciągłe . Tak czy owak może być komp, a może któreś przewody nie stykają? Przeczyść wtyczkę, może coś zaśniedziało, może coś się poluzowało w wiązce.
                Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                Komentarz


                • #9
                  Byłem u mechanika. Nie bardzo miał czas ale na szybko sprawdził mi klimę czynnika mam 500g, i mówił że padł przekaźnik od klimy. Tylko pomóżcie mi go zlokalizować gdzie jest i jaki to przekaźnik bo nie mogę nic takiego znaleźć poza sterownikiem wentylatorów ale chyba on nie uruchamia sprężarki?

                  Komentarz


                  • #10
                    Z tego co udało mi się znaleźć to sterownik wentylatorów opowiada za załączanie elektromagnesu sprzęgła i może tam leży przyczyna. Zerknij na poniższy link masz tam serwisówki do O1.
                    https://drive.google.com/folderview?...GZsQmsxYUJoSEU
                    Patrzyłeś czy nie ma jakichś błędów w kompie, może jak są to będzie łatwiej zlokalizować przyczynę.

                    Wysłane przy użyciu Tapatalka


                    Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                    Komentarz


                    • #11
                      Cześć. Zdam relację z dalszego przebiegu naprawy. Nie do końca wierzyłem w diagnozę mechanika więc sam drążyłem temat. Jak ktoś mi tutaj podpowiedział na krótko sprawdziłem kompresor okazało się, że nie chodzi tzn. czasami pół obrotu zrobi i nie chodzi. Kupiłem drugi po regeneracji podjechałem do serwisu klimy wypuściłem czynnik, wymieniłem sprężarkę, napełniłem układ i wszystko chodzi jak trzeba. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, dziękuję Opermon za super materiały :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Matfiejkos Zobacz wpis
                        Nie wiem jakimi impulsami kompresor jest sterowany, ale wydaje się, że raczej powinno być ciągłe . Tak czy owak może być komp, a może któreś przewody nie stykają? Przeczyść wtyczkę, może coś zaśniedziało, może coś się poluzowało w wiązce.


                        A jednak kompresor jest sterowany impulsami z przerwami, to dziwne na próbówce są przerwy mruga dioda ale na mierniku w miarę trzyma stale 12V

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez opermon Zobacz wpis
                          Z tego co udało mi się znaleźć to sterownik wentylatorów opowiada za załączanie elektromagnesu sprzęgła i może tam leży przyczyna. Zerknij na poniższy link masz tam serwisówki do O1.
                          https://drive.google.com/folderview?...GZsQmsxYUJoSEU
                          Patrzyłeś czy nie ma jakichś błędów w kompie, może jak są to będzie łatwiej zlokalizować przyczynę.
                          Wysłane przy użyciu Tapatalka
                          Witam,
                          Czy posiada ktoś i może podesłać link do serwisówki dla O2, 2.0FSI? Z góry dziękuję.
                          Moja klima też raz działa, a raz nie. Zanim wymienię, główne podzespoły chciałbym posprawdzać wiązki i ewentualnie ręcznie wysterować sprężarkę.
                          Mam automatyczną klimatyzację.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X