Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

klimatyzacja manualna nie działa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • klimatyzacja manualna nie działa

    mam problem z klimatyzacją, dziś sie nie włączyła, nie wiem co jest grane, kontrolka w przycisku sie świeci, ale nie działa, nie widać też spadku obrotów silnika charakterystycznego dla włączającej sie klimy, wentylatory też nie działają chyba, ale jeszcze nie sprawdzałem - ale raczej sie nie włączają, bo by też obroty spadły i byłoby słychać...
    sprawdziłem w skrzynce bezp. bezpiecznik nr 5 i nr 16 , które wg książki odpowiadają za klime i bezpieczniki w porządku. . Jest jeszcze jakiś bezpiecznik gdzieś pod maską, który za to odpowiada? na aku może??? Dodam tylko że w poniedziałek włączyłem klime i normalnie działała, zaczeło sie robić chłodno, a dziś nic....
    podpowie ktoś gdize szukać?
    Pacjent 1,9 TDI OI Eleg. 2001 FL

  • #2
    Sprawdziłem bezpieczniki na Aku, szarpałem wszystkimi bezpiecznikami w skrzynce i nic. Wentylatory nie ruszają. Klima nie działa pomimo iż kontrolka w przycisku się świeci.

    Komentarz


    • #3
      a same wentylatory, jak chodzą na luźnego? Może wyrobiły Ci się łożyska i całość poszła się gzić? Odkręć sobie ten kabinowy wentylator i zobacz, czy bez prądu łopatki ruszają się po popchnięciu śrubokrętem.

      Komentarz


      • #4
        Nawiew działał, wentylatory na chłodnicy nie ruszały po włączeniu klimy, i klima też nie chodziła. Przyczyną była dziura w osuszaczu i opróżnienie układu. Jeszcze cos podobno ze sterownikiem klimy było, ale nie chce mi się w to wierzyć,bo jak oddawałem auto do magika to nawiew był sprawny, bo w sobotę jeszcze czyszczenie nawiewów robiłem, a magik mi wciska, że nadmuch na pierwszym biegu nie działał.. ale kij tam, grunt że zrobione, tylko czemu tak drogo....

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X