Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka AIRBAG (świecą "jaśki")

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka AIRBAG (świecą "jaśki")

    witam.
    Problem jest tego tylu że po włączeniu zapłonu zapala się i ciągle świeci kontrolna od AIRBAG. Po kontroli u mechanika który podpiął komputer stwierdził zbyt małe napięcie w sterowniku/sensorze/komputerze (bo różne określenia słyszałem) i nie da się usunąć błędu bo jak próbował to zgasła i od razu się zapalała ponownie kontrolka i mówił że może się wilgoć dostała do tego "głównego sterownika poduszek" i dla tego robi problemy, czy wie ktoś co to może się dziać i jaki z tym walczyć ?
    Z góry dziękuję pozdrawiam
    Abian1815

  • #2
    kup drugi sterownik na allegro tylko musi miec IDENTYCZNE numery głowne
    oczywiscie jesli to sterownik poduszek padl , jeszcze się w sumie nie spotkałem z taką "diagnozą" , szkoda że ni emasz numeru błędu
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

    Komentarz


    • #3
      Widziałem już uszkodzony od wilgoci sterownik. W A3 mojego teścia. Wymieniłem na inny kupiony na allegro i ruszył od strzała. Był bez błędów wiec nie musiałem w nim nic robić.

      Znasz numer twojego sterownika?
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Znany problem w niektórych sterownikach w O1, uszkadzany jest soft w przypadku nagłego spadku napięcia, problem niedawno poruszany w jakimś wątku
        Remedium: przeflaszowanie softu w sterowniku lub wymiana
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          numer główny sterownika to 1J0 909 608 a w prawym górnym rogu sterownika INDEX 08 napisane jest, bo mechanik mówił że ten index to ważne bo jak kupię z innym indeksem to może być np że mój nie ma poduszek w fotelach a z innym indeksem może być wyposażony w poduszki w fotelu i będzie dalej błąd świecił.
          ale jak kupię na allegro a był po wypadkowy (z craszem) i po podłączeniu nie wypalą mi poduszki? jak to działa proszę wytłumaczcie mi bo tyle jest mitów w internecie ze już nie wiem co myśleć. DZIĘKUJĘ za odpowiedzi
          Abian1815

          Komentarz


          • #6
            nic nie wypali, nie bój się, a co do indexu to racja, trzeba szukać taki sam, wtedy jest P&P
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Dziękuję za informacje, a co do demontażu i montażu to najpierw odpiąć klemy na akumulatorze, zdemontować ten sterownik, założyć drugi, podpiąć i na końcu klemy założyć tak? czy jakieś inne porady i metody są montażu tego ?
              Abian1815

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Abian1815 Zobacz wpis
                a co do demontażu i montażu to najpierw odpiąć klemy na akumulatorze, zdemontować ten sterownik, założyć drugi, podpiąć i na końcu klemy założyć tak? czy jakieś inne porady i metody są montażu tego ?
                Nie trzeba odpinać klem.

                Wypinasz wtyczkę, odkręcasz, przykręcasz i wpinasz wtyczkę.

                Ważne, żeby sterownik był przykręcony bo musi mieć połączenie z masą.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Dodam jeszcze, że szukając sterownika do Audi patrzyłem aby miał taki sam numer. Nie zwracałem uwagi na index bo nie wiedziałem, że to ważne. Na szczęście trafiłem z zakupem.

                  Szukając do Octavii pojechaliśmy na giełdę w Gliwicach gdzie ze stosu kilkudziesięciu sterowników wybrałem kilka i na parkingu sprawdzaliśmy, który działa.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    bo ja to z allegro chce zamówić, w najgorszym przypadku jak nie będzie działać to będę za przesyłkę stratny, chyba że uda mi się na "szrotach" znaleźć taki sam.
                    Dziękuję bardzo za informacje jak znajdę i założę to dam znać
                    POZDRAWIAM Abian1815
                    Abian1815

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X