Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1, BFQ] dziwne problemy z klimatyzacją temperaturą silnika + kontrolka EPC

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [O1, BFQ] dziwne problemy z klimatyzacją temperaturą silnika + kontrolka EPC

  Witam serdecznie

  Mam dość ciekawy problem z Octavią 1. Nie działała mi klimatyzacjia chociaż wentylator się załączał, obroty charakterystycznie "podskawiały" a po podpięciu pod komputer nie było błędów.
  Podjechałem dzisiaj na sprawdzenie szczelności - okazało się ze, wszystko jest szczelne, czynnik też jest ale sprężarka nie dostaje napięcia.
  Podpieli się pod komputer - okazało się, że czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji - mimo, że jest gaz pokazuje 0 bar - więc do wymiany.

  I tu się zaczęło. Odjechałem od "speców" i za jakieś 15 minut zapaliła się kontrol EPC. Sam posiadam interfejs ELM więc się podpiąłem - nie pokazała żadnych błędów. Po wybraniu opcji kasuj wszystkie błędu EPC zgasło. Niestety po jakims czasie powróciło, dodatkowo temperatura cieczy chłodzącej znacznie spadła - zamiast mieć normalnie 101 - 104 stopnie, jest około 84 - więc termostat jest otwarty na duży obieg. Dodatkowo po załączeniu przycisku klimatyzacji wentylator już się nie załącza a po wymianie czujnika w układzie klimy nie ma różnicy - nadal nie działa.

  Także cuda tylko po odpięciu wtyczki czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji i podpięciu do komputera.
  A i jeszcze jedno - "spec" próbował oszukać ECU i we wtyczce od tego czujnika zewrzeć dwa piny - czy to może być powód tych cudów ?
  Czy może macie jakiś pomysł jak tu zaradzić temu ?


 • #2
  Zadzwoń do Link i popytaj....

  Komentarz


  • #3
   Musisz się podliczyć kablem vag i wejść w climatronic. ELM tego nie widzi. Układ się zachował prawidłowo, wykrył błąd i otworzył termostat elektroniczny na 100% i pewnie wentylatory załączył. Mostkowanie drutem nie konieczne. Proponował bym poczytać jaki to czuinik, jak prądowy to wpiąć rezystor.

   Komentarz

   Pracuję...
   X