Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1, BFQ] dziwne problemy z klimatyzacją temperaturą silnika + kontrolka EPC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1, BFQ] dziwne problemy z klimatyzacją temperaturą silnika + kontrolka EPC

    Witam serdecznie

    Mam dość ciekawy problem z Octavią 1. Nie działała mi klimatyzacjia chociaż wentylator się załączał, obroty charakterystycznie "podskawiały" a po podpięciu pod komputer nie było błędów.
    Podjechałem dzisiaj na sprawdzenie szczelności - okazało się ze, wszystko jest szczelne, czynnik też jest ale sprężarka nie dostaje napięcia.
    Podpieli się pod komputer - okazało się, że czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji - mimo, że jest gaz pokazuje 0 bar - więc do wymiany.

    I tu się zaczęło. Odjechałem od "speców" i za jakieś 15 minut zapaliła się kontrol EPC. Sam posiadam interfejs ELM więc się podpiąłem - nie pokazała żadnych błędów. Po wybraniu opcji kasuj wszystkie błędu EPC zgasło. Niestety po jakims czasie powróciło, dodatkowo temperatura cieczy chłodzącej znacznie spadła - zamiast mieć normalnie 101 - 104 stopnie, jest około 84 - więc termostat jest otwarty na duży obieg. Dodatkowo po załączeniu przycisku klimatyzacji wentylator już się nie załącza a po wymianie czujnika w układzie klimy nie ma różnicy - nadal nie działa.

    Także cuda tylko po odpięciu wtyczki czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji i podpięciu do komputera.
    A i jeszcze jedno - "spec" próbował oszukać ECU i we wtyczce od tego czujnika zewrzeć dwa piny - czy to może być powód tych cudów ?
    Czy może macie jakiś pomysł jak tu zaradzić temu ?


  • #2
    Zadzwoń do TECH-MOT autoklimatyzacja i popytaj....

    Komentarz


    • #3
      Musisz się podliczyć kablem vag i wejść w climatronic. ELM tego nie widzi. Układ się zachował prawidłowo, wykrył błąd i otworzył termostat elektroniczny na 100% i pewnie wentylatory załączył. Mostkowanie drutem nie konieczne. Proponował bym poczytać jaki to czuinik, jak prądowy to wpiąć rezystor.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X