Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bezpiecznik na przewodzie zasilającym radio

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bezpiecznik na przewodzie zasilającym radio

    Czy ktoś z forumowiczów orientuje się, czy na przewodzie zasilającym radio jest dodatkowy bezpiecznik?
    Nie ma zasilania w tym przewodzie.
    Bezpiecznik w radiu jest OK, drugi w skrzynce to samo, a zasilania nie ma.
    Radio nie włącza się.
    Zestaw głośnomówiący działa.
    Myślę więc, że może walnięty jest bezpiecznik na przewodzie (jeżeli jest takowy).

    Jeżeli nie ma tam bezpiecznika, to pozostaje tylko, że przewód ten jest urwany lub wypiął się z kostki idącej do stacyjki.

  • #2
    Jeszcze jedno przy okazji: czy do kostki do której wchodzi przewód zasilający z radia można się jakoś dostać bez demontażu kokpitu?
    Zdjąłem tę ażurową osłonę znajdującą się nad pedałami, widzę i mam dostęp do różnych modułów.
    ale gdzie mam szukać tej właściwej kostki lub gniazda?

    Komentarz


    • #3
      Ja bym proponowal isc po kablu . Wyjac radio polke i ruszac kablami od radia wydaje mi sie ze gdzies pod kierownica biegna.moim zdaniem niema innych bezpiecznikow niz w skrzynce i w radiu.

      Komentarz


      • #4
        I tak jutro zrobię.
        Dzięki

        Komentarz


        • #5
          Przy okazji:

          może jakiś elektronik lub osoba znająca się powie mi, czy mój pomysł nie spowoduje kłopotów w samochodzie:

          wymyśliłem, że jeżeli jutro nie uda mi się załatwić sprawy z kostką, tzn, docisnąć lub wpiąć przewód, tak aby radio działało, to zrobię obejście, tzn. w kostce pin podłącze kabelek z jednej strony do kabla zasilającego idącego do stacyjki (nie ma na nim zasilania), a drugą końcówkę podłączę do przewodu, który idzie do akumulatora.
          Sprawdziłem, radio wtedy działa, trzeba tylko pamiętać, żeby przed wyjściem z samochodu wyłączać radio.

          Pytanie brzmi: czy takim rozwiązaniem nic nie chrzanię?

          Komentarz


          • #6
            Zasilanie radia stałe zasilanie kabel w kostce CZERWONOBIAŁY bezpiecznik nr 42.Sterowanie z stacyjki styk S ŻÓŁTOCZERWONY bezpiecznik 10.Szukaj w adapterze zasilania zestawu głośnomówiącego i bezp.

            Komentarz


            • #7
              Dzięki za info,
              rozwiązałem problem: ten chole.....ny bezpiecznik nr 10, opisany jako "Zapłon, styk S", mający 10 A był przepalowy.
              Po wymianie radio gra jak należy.

              Zamykam temat

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X