Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z licznikiem i szybami.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z licznikiem i szybami.

    Witajcie.

    Mam kilka problemów ze swoją Skodą Octavią I z roku 1999 z silnikiem 1.6 o oznaczeniu AEE

    #1
    Mianowicie mam problem z licznikami. Raz wskazówki się podniosą a raz nie. Po zmianie licznika na inne, i po przelutowaniu IMMO, było to samo, po wyjęciu bezpiecznika odpowiadającego za liczniki, wariuje on jedynie po dłuższej jeździe. Kiedy zgaszę auto i odpalę ponownie wskazówki podniosą się dopiero po chwili. Gdzie może leżeć przyczyna?

    #2
    Nie opuszczają mi się żadne szyby. (mam elektryczne)
    Po wciśnięciu przycisku słychać silniczek, ale nic się nie dzieje. W tylnych drzwiach problemem były poskręcane linki, oraz to, że wypadały one z tego kółka. Jestem na etapie kupna prowadnic bez silniczków, lecz problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć podnośników o oznaczeniu 1U4839401C. Ktoś wie czy ten numer jest wymienny z innym, lub gdzie tego szukać?

    Jeśli coś mi się przypomni to dopiszę
    Liczę na pomoc i z góry dziękuje

  • #2
    Podnosniki uzywki to juz od szczescia tyle ci pochodza . Jest pelno na alledrogo. Musisz rozebrac boczek i bedziesz widzial moze sie posypaly mechanizmy a moze silniczki sie skonczyly a moze prad niedochodzi.

    Komentarz


    • #3
      Tak jak Ci wspomiałem co do szyb to na bank prowadnice z linkami, nie mniej nie szukaj po numerze prowadnic to w O1 wszystkie do el. szyb są takie same.

      Co do licznika to jedyne co mi przychodzi do głowy to zimne luty - jak możesz opisz dokładnie co z tym licznikiem się dzieje co oznacza to podniesienie się i nie podnoszenie itd.
      Czy z opóźnieniem Ci podaje prędkość, obroty, i inne ? a jak z resztą kontrolek ?
      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

      Komentarz


      • #4
        Czasem jest tak, że po przekręceniu zapłonu, wskazówki się podniosą, a czasem po przejechaniu paru kilometrów. Potrafia w czasie jazdy opaść, i po chwili się podnieść. Z kontrolkami to hmm. Ciężko powiedzieć, bo na codzien, widzę jedynie ta od świateł mijania, drogowych, kierunki, rezerwa, ręczny i od poduszki. Więc nie wiem czy czego brakuje

        Komentarz


        • #5
          wygląda na to że to jest ok. Ciekawe czy VCDS pokazuje jakieś błędy zegarów.
          http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
          https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

          Komentarz


          • #6
            Szyby działają. Winne wszystkie podnośniki. Pomysły na licznik?

            Komentarz


            • #7
              Miałeś pecha ze wszystkie naraz podnosniki padly

              Komentarz


              • #8
                podejrzewam ze zimnie luty bo mnie były podobnie objawy. Raz działały raz nie i to podczas jazdy tez to spotykałem ze mi padały. Jeśli padają ci wszystkie wskazówki i podczas jazdy to na pewno zimnie luty sprawdź czy podczas odpalania auta Świecia kontrolki chodzi mi o to ze jak ci nie podnosia wskazówek czy kontrolki Świecia podczas u przekręcania kucyka jeśli nie to zimnie luty bo u mnie takie były przyczyny

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez rafałkula Zobacz wpis
                  podejrzewam ze zimnie luty bo mnie były podobnie objawy. Raz działały raz nie i to podczas jazdy tez to spotykałem ze mi padały. Jeśli padają ci wszystkie wskazówki i podczas jazdy to na pewno zimnie luty sprawdź czy podczas odpalania auta Świecia kontrolki chodzi mi o to ze jak ci nie podnosia wskazówek czy kontrolki Świecia podczas u przekręcania kucyka jeśli nie to zimnie luty bo u mnie takie były przyczyny




                  To jest, tak, że one raz się podniosą, a raz nie. Kontrolki masz opisane wyżej które świecą

                  Komentarz


                  • #10
                    Może ci zle poprawił zimnie luty?Nie mam pomysłu najlepiej podjedz tam gdzie robili ci zimnie luty i złoz reklamacje

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez rafałkula Zobacz wpis
                      Może ci zle poprawił zimnie luty?Nie mam pomysłu najlepiej podjedz tam gdzie robili ci zimnie luty i złoz reklamacje
                      Sprawa jest taka, że mam zmienione liczniki, bo stare nadawały się do śmieci :/

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X