Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ładowanie akumulatora ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ładowanie akumulatora ?

    witam jakie macie w swoich autach ładowania ? szukam w necie jedni piszą ze 15v drudzy ze 13v inni 14v , zgłupiałem , u mnie było 13v , przy obciążonym spadało do 12,5v akumulator się nie ładował , wyciągnąłem alternator , wyczyściłem go,i przeczyściłem klemy mam teraz 14v-14,3v a na obciążeniu (klima światła długie przeciwmgielne itd...) 13v-13.5v ... na przewodzie przy alternatorze mam 0,5v więcej niż na klemie.

    Skoda octavia 1 2.0 2003r aqy

  • #2
    Przyjmuje się, że prawidłowe napięcie ładowania jest w zakresie 13.9-14.5v - kwestia dokładności pomiaru. Część aku w warunkach gwarancji ma to wyszczególnione.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      u mnie tak jak posałem , pogór pradu mam 0,03-0,07 wiec prawidłowe , co do ładowania tak jak wyżej , moze pora wymienić alternator , lub regulator napięcia ?

      Komentarz


      • #4
        Z obciążeniem na jałowych to niestety zdarza się, że ładowanie siada. Cudów nie ma.
        Można kombinować z wymianą altka na mocniejszy - choć też sporo zależy, od jakich obrotów altek da radę uciągnąć dodatkowe odbiorniki. Tu rozwiązaniem jest montaż koła pasowego o mniejszej średnicy do altka. Z tym, że to często trzeba samemu takie koło wytoczyć, choć można spróbować dopasować z innego auta.
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Maciekchn Zobacz wpis
          wyczyściłem go,i przeczyściłem klemy mam teraz 14v-14,3v a na obciążeniu (klima światła długie przeciwmgielne itd...) 13v-13.5v ...
          Ładowanie jak najbardziej poprawne.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X