Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niedziała światełko w drzwiach kierowcy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niedziała światełko w drzwiach kierowcy.

    Dzisiaj zauważyłem że światełko w drzwiach od strony kierowcy nie świeci więc wziąłem się za wymianę żarówki. Wyjąłem starą i przy zakładaniu nowej zrobiłem zwarcie małym śrubokrętem. Po tym wszystkim zauważyłem że nie działa światełko w podsufitce i w drzwiach, nie ma brzęczyka od świateł włączonych i nie pokazuje na zegarach że drzwi są otwarte. Ogólnie zachowuje się tak jak by nie widział tych drzwi. Bezpieczniki sprawdzone. Reszta drzwi jest dobrze. Pomocy
    Jeszcze teraz zauważyłem że w tej kostce od tego światelka na jednym ze styków jest stały plus a na drugim jak zewrzesz z masą to widzi drzwi.
    Ostatnio edytowany przez nygus81; 2289.
    Nygus81

  • #2
    Witaj

    po pierwsze popraw tytuł posta na NIE DZIAŁA.

    Powodem jest mikrowłącznik w zamku. Musisz wymontować zamek i wymienić mikrowłącznik.

    Tu masz opisane jak się dostać do zamka. Nie musisz go rozkręcać bo włącznik jest na zewnątrz

    taligentx.com: Passat - Door Lock Mechanism Repair

    A takie coś musisz wymienić

    Link

    tylko kup sobie taki wodoszczelny za ok 20 pln bo taki pada po roku.

    Tu masz jak się zabrać za demontaż wkładki potrzebny do wyjęcia zamka od środka

    Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Kolego rozebrałem drzwi i wyciągnąłem zamek, jak można sprawdzić ze to faktycznie ten mikro styk?
      Nygus81

      Komentarz


      • #4
        Miernikiem.
        Na ustawieniu ciągłości obwodu. Dotknij styków przy zamkniętym zamku i przy otwartym. Na otwartym będziesz miał obwód zamknięty i ciągły sygnał/ wtedy żarówki święcą. Jeśli nie będzie sygnału to znaczy że miekrowłącznik w środku się rozsypał i styki nie działają.

        Centralnie pod zapadką zamku jest na mikrowłączniku taki wystający element który jest dotykany przez element zapadki jak się zamek otwiera. U mnie to było już praktycznie wytarte do zera i nie wciska się do środka żeby zewrzeć obwód.

        zamek.jpg
        Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Zwierałem oba przewody z mikro wyłącznika ten niebieski i czerwony i nic sie nie stało. Ale jak dawałem na wtyczce od zamka na pomarańczowo żółty kabel minus z masy to komp widział drzwi i wszystko było dobrze.
          Nygus81

          Komentarz


          • #6
            Trzeba to sprawdzić ten mikrowłacznik. Ale jest jeszcze jedna możliwość - wysiadła dioda przy lampce sygnałowej w drzwiach i nie puszcza sygnału.
            Prawa lampka świeci w drzwiach pasażera?
            Jeśli tak to zamień lampki i zobaczysz. Może ta mała dioda w oprawce padła.

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              Prawa lampka świeci. Zamieniałem lampki i nic. Jeszcze pytanie: Czy ten mikro wyłącznik co mi link z alledrogo wysłałeś to trzeba do starych kabli przylutować? Mikrostyk drzwi VW Passat B5 Skoda Audi Seat GRATI (5853256035) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
              Czy rozbierać zamek i tam lutować do płytki?
              Nygus81

              Komentarz


              • #8
                Można. Ja ten start "odgrzałem" i nowy zalutowałem do starych kabli.
                Tylko kup wodoszczelny!!!!!

                Szkoda po zimie od nowa wszystko robić. ( ja nie wiedziałem i miałem powtórkę z rozrywki).

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Niestety naprawa nie przyniosła rezultatu i musiałem kupić nowy zamek 95.00 pln. Wszystko hula jak dawniej. Dzieki za pomoc.
                  Nygus81

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X