Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

    Witam, mam problem z żarówkami podświetlający mi tablice rejestracyjną w sedanie. Żarówki działają jak chcą , raz jedna raz druga. Jak nie działają obie to wystarczy uderzyć mocniej w klapę i świecą... Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem ? Nie wiem czy wymieniać żarówki czy to wina gwintów w których są one osadzone ?

    Czy jeśli winne są same "gwinty" w które wpina się żarówki to można je dokupić ?? Z gogó dzięki za wszelkie sugestie.

  • #2
    Nie kombinuj za dużo tylko wymień te żarówki.
    OCTAVIA '01

    Komentarz


    • #3
      Zarowki sa dobre. Rdza i wgl rozbierz i oczysc i poskladaj . Raczej niema gwibtu tylko blaszki.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
        Czy jeśli winne są same "gwinty" w które wpina się żarówki to można je dokupić ??
        Wymienia się całe lampki. Tam nie ma żadnego gwintu.

        Dziwię się, że nie wyjąłeś lampek żeby sprawdzić dlaczego tak się zachowują.

        Do sprawdzenia masz żarówki, lampki, wtyczki lampek i wiązkę w peszlu łączącym klapę z nadwoziem.



        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
          Czy jeśli winne są same "gwinty" w które wpina się żarówki to można je dokupić ??
          Tak można.
          1U0943167A - oprawka
          1Z0971996 - pin naprawczy x 2

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
            Tak można.
            1U0943167A - oprawka
            1Z0971996 - pin naprawczy x 2
            Super. Dzięki o to mi chodzilo

            A co do żarówek to je wymontowałem i problemem pojawiał się przy wsadzaniu żarówki wraz z oprawka w gniazdo w klapie. Wystarczyło przekręcić w złej pozycji i żarówka gasła. Więc problem tkwi chyba w kablach albo oprawce.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
              A co do żarówek to je wymontowałem i problemem pojawiał się przy wsadzaniu żarówki wraz z oprawka w gniazdo w klapie. Wystarczyło przekręcić w złej pozycji i żarówka gasła. Więc problem tkwi chyba w kablach albo oprawce.
              Aby się przekonać musisz zajrzeć do środka.
              Wymiana oprawek na pewno nie zaszkodzi. Stare są najprawdopodobniej kruche i rozlecą się w dłoni.

              Komentarz


              • #8
                Pewnie mas masz rację , tym bardziej, że chyba dostała się tam wilgoć

                Komentarz


                • #9
                  Problem rozwiązany. Winne okazały się zaśniedziałe wtyki w plastikowej oprawce zarowki. Oczyściłem je i spryskalem smarem miedzianym i wwzwszys działała jak trzeba.

                  Mam jeszcze pytanie do osób, które mają sedana, czy na krawędziach klapy po obu stronach macie plastikowe zaślepki czy ich nie ma ? Dzis zauważyłem , że spod takiego plastikowego dekielka cieknie woda i jak go wyciągnąłem to wypłynęło dużo wody , dodatkowo widać było trochę brudu/szlamu.

                  Jestem ciekaw czy można jeździć bez tego elementu, w sumie będzie on odprowadzał wodę, ale może montowany fabrycznie powinien tam być ??

                  Dzięki za odpowiedzi.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                    czy na krawędziach klapy po obu stronach macie plastikowe zaślepki czy ich nie ma ?
                    Masz na myśli wykręcany odbój w kształcie stożka...? czy coś innego..?

                    Komentarz


                    • #11
                      Odój w kształcie stożka mam ja w kombi i tam też się zbiera woda . Ten jest u taty i tam to wygląda jak taki "kapselek" , miejsce jest to samo tylko , że ta część jest bardziej płaska. W sedanie odboje są bliżej środka i tablicy rejestracyjnej.

                      Komentarz


                      • #12
                        W sedanie to tylna szyba jest nieruchoma. Takiej octavii nigdy nie było.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zaślepki o średnicy około 1 cm mam na samych krańcach klapy. Widać przy nich przybrudze w postaci zacieku więc trochę wody pewnie tędy wypływa ale nie leje się ciurkiem. Może właśnie dlatego że tej wody masz tam zbyt dużo miałeś problemy z poświetleniem tablicy rejestracyjnej.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X