Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

MFA - spalanie l/100km

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• MFA - spalanie l/100km

Witam ponownie, mam pytanie do posiadaczy szkodników z LPG. Jak wygląda u was sprawa wyświetlania spalania średniego LPG l/100km na MFA. Czy wyświetlane spalanie jest bliskie temu na benzynie czy jest odpowiednio zawyżone o ~20% ze względu na mniejszą kaloryczność gazu.

U mnie spalanie średnie w trasie ostatnio wyszło w okolicy 18,5-19l/100km.. na MFA. W tym czasie pokonałem trasę 2x250km w obie strony , tankowanie do pełna i spalanie z dystrybutora wyszło 38l na 500km czyli coś koło 7,5 l gazu.

Nie mam instalacji z OBD. Ostatnio jeden z forumowiczów napisał, że MFA bierze spalanie od wtryskiwaczy benzynowych , podczas jazdy na LPG.

Moje pytanie do was, skąd mogą wynikać tak duże rozbieżności w wyświetlanym spalaniu ?

Dziwne masz to spalanie. Jak moje Octavie mają rzeczywiste spalanie 7,5L lpg na 100km to na liczniku mam spalanie z PB ok 5,8L/100km

...Moje Cappuccino MPi...

Komentarz

Wiem, że jest dziwne i za chiny nie mogę dojść czego tak bardzo zawyżone ;/

Komentarz

podnosiłeś obroty przez vcds?
        Masz jakieś błędy w sekcji silnik??

Komentarz

Tak, podniosłem do 800obr/min , sporadyczny błąd 16514 i nic więcej

Komentarz

U mnie po montazu gazu pozostało takie samo jak przed montażem, mfa nadal widzi spalanie benzyny. Tez mam delikatnie podniesione obroty przez vcdsa.

Komentarz

Zamieszczone przez shanzi Zobacz posta
              Tak, podniosłem do 800obr/min , sporadyczny błąd 16514 i nic więcej
              Zrób test, zresetuj błędy silnika, obroty powinny wrócić do normy po ok 50 km i wskazania też. Sprawdź też korekty paliwowe.

Komentarz

U mnie to podniesienie obrotów zawyżylo spalanie na MFA , ale wcześniej było np 12-13 , a teraz to już są kosmiczne wartości. Jakby palił więcej to może bym się przejmował, ale że spalanie jest ok to nie będę tego ruszał. A co resetowanie błędów silnika to reset z VCDS'a i z manetki od MFA nic nie daje.

Komentarz

Zamieszczone przez shanzi Zobacz posta
                  resetowanie błędów silnika to reset z VCDS'a i z manetki od MFA nic nie daje.
                  odpinałeś aku?

Komentarz

Nie, nie odpinalem, myślisz że to coś da ?

Komentarz

Zawsze warto spróbować. Ostatnio ktoś pisał o błedach w radiu bolero i jak mu napisałem żeby odpiął -- radio się zresetowało i gra

Komentarz

Odłączyłem wczoraj akumulator na mniej więcej 1 minutę, spalanie zresetowało się ale nadal jest wysokie. Co do korekt to jedynie korekta w 032 jest wysoka ~ 15. Reszta w normie.

Komentarz

Pracuję...
                        X