Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciągle działające wentylatory chłodnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ciągle działające wentylatory chłodnicy

    Witajcie

    Pacjent O1 1.6 MPi AKL +LPG

    Zaraz po odpaleniu auta włączają się oba wentylatory i chodzą non stop, nawet po wyłączeniu auta chyba przez ok 5-7 minut.
    Mechanik sprawdził czujnik tmp na bloku, czujnik tmp w chłodnicy oraz sterownik pod aku - ten dał nowy i nic.
    Dodam że cyrki się zaczęły po serwisie klimatyzacji - wymianie osuszacza i nabiciu klimy. Klima działała 2 tygodnie, 1/3 czynnika znowu uciekła - idzie do reklamacji - bo nadal nie działa.

    Może ktoś z Was miał taki przypadek?
    Pomocy

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

  • #2
    Auto było 2 dni u elektryka.
    Wg niego wszystko z elektryki sprawne. Elektryk stwierdził że wina leży w klimatyzacji a szpece od klimy że to wina elektryki.

    Macie jakieś pomysły?????

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Ja proponuję odczytać błędy oraz sprawdzić czy według kompa klima jest włączona czy nie. I zapewne obydwaj specjaliści mają rację problem jest elektryczny ale w sterowniku klimatyzacji który żąda załączenia wentylatorów.

      Komentarz


      • #4
        To jest O1 z manualna klimą, nie ma sterownika klimatyzacji tylko sterownik wiatraków połączony z czujnikiem ciśnienia klimy. Błędów nie ma w komputerze i pokazuje normalnie że klima działa.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Podepnę się pod temat.
          Ma ktoś może schemat elektryczny do wentylatorów chłodnicy.
          Nie włącza mi się główny wentylator. Wentylator klimatyzacji działa więc skrzynka pod akumulatorem ma zasilanie.

          BDW. z moich doświadczeń to spece od klimy mieli racje bo klima załącza tylko 1 wentylator, ten po stronie pasażera.

          LPG: BRC SQ24, już 80tys na alternatywnym paliwku

          Komentarz


          • #6
            Klima załącza obydwa wentylatory.

            Duży wentylator się nie włącza, bo na 99% jest zepsuty. Czasami zawieszają się szczotki, czasami całość w środku po prostu się "topi"

            Komentarz


            • #7
              Muszę zobaczyć jak go zdemontować

              Sprawdzałem ręką to kręci się bez żadnego problemu :/

              Można jakoś w łatwy sposób miernikiem sprawdzić czy dochodzi do niego napięcie zasilające ?
              LPG: BRC SQ24, już 80tys na alternatywnym paliwku

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                Witajcie

                Pacjent O1 1.6 MPi AKL +LPG

                Zaraz po odpaleniu auta włączają się oba wentylatory i chodzą non stop, nawet po wyłączeniu auta chyba przez ok 5-7 minut.
                Mechanik sprawdził czujnik tmp na bloku, czujnik tmp w chłodnicy oraz sterownik pod aku - ten dał nowy i nic.
                Dodam że cyrki się zaczęły po serwisie klimatyzacji - wymianie osuszacza i nabiciu klimy. Klima działała 2 tygodnie, 1/3 czynnika znowu uciekła - idzie do reklamacji - bo nadal nie działa.

                Może ktoś z Was miał taki przypadek?
                Pomocy
                A w mojej Skodzie w ten sposób działał zepsuty termostat. Dziwne, ale prawdziwe, dwa wentylatory pracowały cały czas. silnik BFQ

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz wpis
                  Muszę zobaczyć jak go zdemontować

                  Sprawdzałem ręką to kręci się bez żadnego problemu :/

                  Można jakoś w łatwy sposób miernikiem sprawdzić czy dochodzi do niego napięcie zasilające ?

                  Jak sprawdzić oba wentylatory miernikiem to zobacz na poniższy filmik, ale jest po rosyjsku, przy czym nawet bez znajomości obcego języka wszystko jest jasne.





                  wraz z wymianą wentylatora oraz schematami połączeń elektrycznych


                  Komentarz


                  • #10
                    zobacz jeszcze na to

                    1,6 BFQ wentylatory ciągle pracują

                    [O1] 1.6 BFQ wentylatory ciągle pracują - Octavia Club Polska

                    Link

                    Link

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie uparty elektryk doszedł. Na wiązce pod aku, gdzie łączą się przewody "w kupę" jeden lut/kabel się rozsypał i było zwarcie. Zalutował nowy kabel i juz wszystko ok.

                      ...Moje Cappuccino MPi...

                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X