Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek

    Koledzy moze komus sie takie cos przytrafilo juz i moze bedzie mi w stanie pomoc?A mianowicie mam problem ze zamkiem centralnym w tylnich drzwiach po prawej stronie. Jezlei chce zamknac auto z pilota beda na dworze to auto zamknie sie bez problemow i otwiera sie tez bez problemu.natomiast pojawi sie problem jak chce zamknac auto od srodka przyciskiem w drzwiach kierowcy, jak klikne na kluczyk zeby zamknav auto od srodka to cale auto sie zamknie a po sekundzie wspomniane prawe tylnie drzwi sie otwieraja nie wiem dlaczego.Ten cypelek schowa sie i po chwili wyskakuje. Moze podpowiem ze jest tez problem ze swiatelm w tych drzwiach jak je otworze to swiatlo w srodku sie nie zpala co to moze byc?
    moja czarna perla
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

  • #2
    Może to być spowodowane mikrowlacznikiem w zamku.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3

      W mojej ocenie to na 95% mikroprzełącznik mikrowłącznik w zamku drzwi.
      Zobacz na temat: Wymiana mikro-przełącznika lub mikro-styku w drzwiach

      http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-i-octavia-tour-1u/how-to-faq-poradniki-foto-i-videorelacje/2531226-wymiana-mikro-przełącznika-lub-mikro-styku-w-drzwiach

      mikroprzełącznik to wydatek około 5 zł. Nowy zamek to wydatek około 100zł, zamiennik Vika.

      Zamek drzwi Skoda Octavia I przód prawy - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

      Dzisiaj sprawdziłem, jak u mnie działa zamykanie od środka. Ha, ale numer, za pierwszym razem jak nadusiłem przycisk, nie zamknęły się tylne lewe drzwi. Po następnym otwarciu i zamknięciu już wszystko było ok. Spróbowałem cztery razy od środka zamknięcie i wszystko już ok.

      Nie wiem jak podpięta jest lampka nad kierowcą, oświetlenie wewnętrzne, ale mam inny sposób sprawdzenia. Po pierwsze, to u mnie w drzwiach tylnych nie ma świateł. Po drugie, na desce rozdzielczej znajduje się czerwona lampka kontrolna otwartych drzwi, z tego co pamiętam to jest podpięta pod ten mikroprzełącznik. Tak więc sprawdź czy prawe tylne drzwi jeżeli normalnie otwierasz czy zapala się lampka. A następnie czy ta lampka zapali się gdy zablokujesz od środka samochód i otwierasz drzwi od zewnątrz i następnie od wewnątrz, I wówczas można mówić o niesprawności mikroprzełącznika. W przeciwnym zaś przypadku należy poszukać innej przyczyny, na ogół zamek.

      Ale tak nie do końca, jak się już zabierzesz za te drzwi i mikroprzełącznik to po pierwsze sprawdź instalację elektryczną.

      Poniżej link z filmikiem po rosyjsku z podobnym problemem w drzwiach lewych przednich - mikroprzełącznik, tutaj autor pokazuje słabe punkty instalacji elektrycznej, łącznie ze schematami instalacji elektrycznej. Autor omawia po kolei sprawdzenie zamknięcia drzwi i działania instalacji elektrycznej, tutaj nie potrzeba znajomości języka rosyjskiego, tylko wystarczy mechaniczne powtarzanie czynności, Tak samo jest z sprawdzeniem błędów przez kompa. W języku angielskim bardzo prosty sposób jest pokazane sprawdzanie błędów przez kompa. W tym filmiku szło o kodowanie kluczyków, którego nie można było dokonać, zanim nie naprawiło się zamka drzwi lewych przednich.




      Komentarz


      • #4
        Wiec tak kolego to o czym piszesz to juz dawno sprawdzilem i mam czerwone swiatelko na desce swiecace sie zawsze oprocz tych jednych drzwi jak Otwieram pozostale to zaswieca sie lapka sygnalizujaca otwarcie drzwi ale na tychjednych nie zaswieca sei. A druga sprawa jak otworzysz 3 drzwi lub bagaznik to swiatlo wewnatrz auta sie zapala oswietlenie natomiast przy tych jednych nic sie nie zaswieca. Nawet jak uzbroje alarm przy otwartych drzwiach to nie zacznie wyc nawet nie zasygnalizuje dzwiekiem ze sa drzwi otwarte tak jak przy innych wogole chozby drzwi nie bylo
        moja czarna perla
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez danielosy Zobacz wpis
          Wiec tak kolego to o czym piszesz to juz dawno sprawdzilem i mam czerwone swiatelko na desce swiecace sie zawsze oprocz tych jednych drzwi jak Otwieram pozostale to zaswieca sie lapka sygnalizujaca otwarcie drzwi ale na tychjednych nie zaswieca sei. A druga sprawa jak otworzysz 3 drzwi lub bagaznik to swiatlo wewnatrz auta sie zapala oswietlenie natomiast przy tych jednych nic sie nie zaswieca. Nawet jak uzbroje alarm przy otwartych drzwiach to nie zacznie wyc nawet nie zasygnalizuje dzwiekiem ze sa drzwi otwarte tak jak przy innych wogole chozby drzwi nie bylo
          to na 100% mikrowłącznik
          Miałem tak w O1 w drzwiach kierowcy - alarm nie wył a ja otwierałem drzwi.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            zimne luty na plytce w zamku i do sprawdzenia mikrowlacznik ale w elektronice zamka , na tej samej plytce czasem tez zuzyte szczotki na silniczku daja taki objaw
            jest O1 RS 1.8T XENON
            była O1 1.9 TDI AGR

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X