Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłączenie na stałe rozdzielnika gniazdek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podłączenie na stałe rozdzielnika gniazdek

    Ze względu na fakt iż po wyłączeniu zapłonu w gniazdku zapalniczki dalej jest napięcie , chciałbym rozdzielnik gniazdek podłączyć bezpośrednio pod któreś z miejsc aby nie martwić się o pobór prądu przez niektóre urządzenia. Myślałem o podłączeniu pod przewód radia, ale nie wiem czy nie będzie to powodowało zbytniego obciążenia. Poradźcie proszę gdzie najlepiej podpiąć na stałe taki rozdzielnik aby po wyłączeniu auta nie było tam zasilania oraz jaki przewód użyć w tym celu. Z góry dziękuje.

  • #2
    A musisz się wpinać w instalacje ?
    Nie lepiej postawić na wtyk do zapalniczki z własnym wyłącznikiem ? Nie jest wielkim problemem by go wł/wył .

    Komentarz


    • #3
      A co chcesz podłączać pod ten "rozdzielnik" ile "W" mocy chcesz dodatkowo odbierać? Bo jak np. tylko kamerkę samochodową to śmiało możesz pobrać zasilanie po stacyjce z radia.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Chciałbym podłączyć rozdzielnik do którego podłączę kamerkę, ładowarkę telefonu oraz radio CB. Można oczywiście podłaczyć to na zmianę pod zapalniczkę ale czasami potrzebne są trzyrzeczy na raz

        Komentarz


        • #5
          Nie mierzyłem nigdy ile pobiera CB, ale ładowarkę powiedzmy 2A i kamerkę możesz na pewno razem podpiąć bezpiecznie z radia, chyba nie słuchasz radia na "VOL max" i nie wykorzystujesz na full obciążenia prądowego zasilania radia.
          Najlepiej jakby wszystkie 3 odbiorniki wpiąć w jeden rozdzielacz i zmierzyć pobór prądu przy nadawaniu CB.
          Nie jestem mocnym specjalistą od elektryki ale sądzę że stały pobór prądu zwiększony o 20 max 30% nie powinien wyrządzić szkód w obwodzie.
          W specyfikacji CB powinno być ile A max łyka.


          W moim zestawie kamerki viofo była ładowarka do gniazda zapalniczki z dwoma wyjściami USB głowy nie dam ale chyba jest na niej napisane max 2A więc i uwzględniając straty to z instalacji przy max poborze z niej dużo więcej nie pobiera niż 2A.
          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X