Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd EGR'u

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd EGR'u

    Witam forumowiczów.

    Po powrocie z trasy zapaliła się kontrolka się check engine.
    Szybkie oględziny pod maską niczego niezwykłego nie ujawniły. Podłączyłem laptopa z VCDS, kody błędu 19586 egr system p3130 - 35 -10 regulation range exceeded - intermittent.
    Usunięcie błędu i jazda testowa wskazały.... jak by mniejszą dynamikę pracy silnika oraz słabsze hamowanie.
    Szybkie oględziny pompy vacu i .... króciec od pompy do serwa uszkodzony.
    Na szczęście udało mi się wymienić na nową pompę Bosha. I ponownie ta sama procedura... kasowanie błędu i jazda testowa.
    Wynik, dynamika podczas jazdy wróciła do normy hamowanie również, ale i poprawił się sam zapłon i gaszenie silnika, wszystko tak jakby pracowało lżej.

    Po przejechaniu około 10km ponownie zaświeciła się kontrolka check engine.
    19586 egr system p3130 - 35 -10 regulation range exceeded - intermittent
    Tym razem miałem komputer ze sobą i mogłem sprawdzić jak wyglądają bloki pomiarowe 002, 003, 011

    Blok 003

    Engine speed 903/min
    maf scecified 260mg/str
    mfa actual 470.4 mg/str
    egr duty cycle 84.5%

    Blok 011

    Engine speed 903/min
    Spec.intake press 999.6mbar
    actual intake press 1030.2mbar
    d.cycle.MAP 24.7%


    Z tego co wyczytałem na różnych forach, może to być właśnie przepływomierz lub zaworek N18, niestety nie mam żadnego z nich na podmiankę aby sprawdzić słuszność przypuszczeń. Może ktoś z kolegów jest ze szczecina i mógłby pomóc ?
    Nie chciałbym też wymieniać na ślepo pół auta i zgadywać co jest przyczyną.

    Będę wdzięczy za każdą pomoc i sugestię z waszej strony.

    Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
    Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
    ...
    A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

  • #2
    Jak zdejmiesz rurę dolotu do egr to widać czy grzybek się podnosi na wolnych obrotach i czy spaliny lecą. Ewentualnie czy wszystko jest usyfione i przez to nie działa

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X