Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek sam zamyka po otwarciu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek sam zamyka po otwarciu

    Witam. Mam problem z centralnym zamkiem. Od dwóch dni zaczęły dziać się cuda. Bardzo czesto sekundę po otwarciu rygluje wszystkie drzwi, czasami zdarzy się że podczas jazdy nagle wszystko zamknie. Sprawdzałem przewody między drzwiami kierowcy i słupkiem 3 przewody poprawiłem dalej problem występuje. Proszę o pomoc .

  • #2
    musisz bardzo dokładnie po sprawdzać przewody w przelotkach metodą na rozciąganie bo z zewnątrz izolacja może wyglądać ok a w środku żyła będzie przerwana , mogą być również w pozostałych przelotkach do drzwi popękane izolacje i przy wilgotnej pogodzie poda może robić zwarcia.ok
    Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

    ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

    Komentarz


    • #3
      Moduł komfortu nie widzi otwartych drzwi i zamyka po czasie sprawdź czy lampki się zapalają w drzwiach lub vag com/vcds i w blokach pomiarowych modułu komfortu sprawdz stan otwarcia drzwi. Wg padły ci mikrosryki w zamku zamkach.

      Komentarz


      • #4
        zimne luty w zamku kierowcy , w piątek naprawiałem to w passacie B5
        jest O1 RS 1.8T XENON
        była O1 1.9 TDI AGR

        Komentarz


        • #5
          Sorki, że podpinam się pod temat kolegi ale mam podobne objawy.
          U mnie też podobne cuda dzieją się tym częściej im zimniej z tym, że nie ma problemu z nagłym ryglowankem wszystkich drzwi. Problem to: losowo nie otwiera lewych lub prawych tylnych lub od razu po otwarciu losowo zamyka lewe lub prawe tylne. Czasem też w czasie jazdy mignie lub kilka sekund świeci na blacie czerwony symbol otwartych drzwi.
          Jak temperatury są powyżej zera problem występuje sporadycznie.
          Czy to też wina krańcówek? Jak zdiagnozować która to, czy uszkodzone są obie lewy i prawy tył?
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Jak zamykają się ponownie oba zamki to oba do naprawy.

            Komentarz


            • #7
              Witam, podepne sie. Gdzie znajduje się ten moduł komfortu?

              Komentarz


              • #8
                Zerknij...tu.
                Link

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Alek_M Zobacz wpis
                  Witam, podepne sie. Gdzie znajduje się ten moduł komfortu?
                  zostaw komfort w spokoju , zacznij od zimnych lutów w zamku
                  jest O1 RS 1.8T XENON
                  była O1 1.9 TDI AGR

                  Komentarz


                  • #10
                    Sęk w tym, że nieraz działa oświetlenie obu przednich drzwi, a nieraz tylko kierowcy lub tylko z tyłu działają. Zamki kiedyś rozbierałem i wymieniałem stycznik, ale lutów nie poprawiałem. Czy przy okazji rozbiórki można coś wymienić na płytce, chodzi mi o pozostałe styczniki?

                    Komentarz


                    • #11
                      one sie rzadko baaaardzo psuja , wystarczy odessac stare luty na stykach do wtyczki i dac na bogato nowe
                      jest O1 RS 1.8T XENON
                      była O1 1.9 TDI AGR

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie w związku z upierdliwym nieotwieraniem prawego tyłu muszę wymienić zamek, nie mam czasu na podmiany krańcówek - żebym jeszcze wiedział jaką kupić to by jeszcze. Ale auto w tygodniu codziennie użytkowane więc zostaje tylko kawałek soboty żeby ogarnąć temat dlatego zdecydowałem się na wymianę zamka. Teraz pytanie jaki kupić czy zamiennik "skv germany" jest ok czy kupujemy coś innego?
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                          kupić czy zamiennik "skv germany" jest ok czy kupujemy coś innego?
                          Co kupiłeś? Muszę też zmienić i nie mam pojęcia które zamienniki są coś warte.

                          Komentarz


                          • #14
                            Kupiłem zamiennik me premium z alle za 50. Musiałem go rozebrać i poprawić bo zamek był zacięty. Trochę gorsze materiały i czuć że inaczej zamykają się drzwi. Narazie od tygodnia wszystko działa.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez oti Zobacz wpis
                              Co kupiłeś? Muszę też zmienić i nie mam pojęcia które zamienniki są coś warte.
                              Jeszcze nic nie kupiłem bo nie mam czasu się za to zabrać. Zamek coraz częściej działa normalnie (bo jest cieplej) ale i tak jest do wymiany bo wkurwia bardzo zwłaszcza jak się nie otworzy a dziecko szarpie i komentuje "jaki to grat, mógłbyś to w końcu naprawić" a tam w całym aucie tylko jeden zamek co nie działa .
                              Chyba wezmę tego "SKV Germany" (w Chinach składany ) coś około poniżej 100zł kosztuje.
                              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Dziękuję za odpowiedzi.
                                Coraz mniej porządnych części do O1.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X